Zkuste si přijímačky nanečisto

Co nevidět tu budou opět přijímací zkoušky na odborné střední školy, na gymnasia a na učiliště, která se zaměřují na maturitní obory. Již poněkolikáté jsou přijímačky jednotné a přípravou jejich obsahu byla pověřena společnost CERMAT, což je příspěvková organizace zřízenou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Vznikla na účelem organizování a hodnocení maturitních zkoušek. Toto poslání bylo v roce 2017 rozšířeno o přípravu jednotných přijímacích zkoušek na všechny střední školy v ČR.

Přijímačky nanečisto?

S ubývajícím časem bude stoupat nervozita uchazečů i jejich rodičů. Klid do jejich duší může přinést netradiční nabídka možnosti vyzkoušet si přijímačky nanečisto. Stačí se přihlásit do kurzu pořádaného Střední školou gastronomickou a hotelovou, která sídlí na adrese Vrbova 1233/34, 147 00, Praha 4 – Braník. Přihlášený zaplatí kurz nebo předplatné a sám si zvolí termín přijímačky nanečisto. V případě onemocnění či jiného důvodu není problém se odhlásit až do 8,00 hodin daného dne a zvolit si jiný termín.

 

Průběh přijímaček nanečisto

Ve zvoleném termínu přijdete s psacími a rýsovacími potřebami, zasednete do lavic a dál vše probíhá stejně jako u ostrých zkoušek, jejichž formát připravila společnost CERMAT. Ta nakonec vaše testy oboduje a vyhodnotí, takže získáte podrobné srovnání s ostatními uchazeči o studium. Přijímačky nanečisto tak každému slouží i tomu, že může posoudit své reálné šance na přijetí ke studiu. Do termínu ostrých zkoušek si tak může vše rozmyslet, nebo se zaměřit na své nedostatky. Správný postup řešení testů a jejich efektivní vyplňování každému zájemci ochotně vysvětlí pedagogové výše jmenované školy.

Akce To-das.cz

Jedná se o přednášku pro rodiče pořádanou střední školou gastronomickou a hotelovou zdarma. Rodiče se při akci To-das.cz seznámí s průběhem přijímaček a obdrží také informace, jak postupovat při odvolání v případě neúspěchu svého potomka.