Víte, proč jsou horská kola evergreenem a milují je ženy, muži, mladí i senioři?

Je skvělé mít v garáži kolo, na které se těšíte usednout a vyvětrat si hlavu, projet si krásnou krajinou, utřídit si myšlenky, nebo si dojet rychle, pohodlně a zdarma na nákup do nedalekého městečka. Aby tomu tak bylo, je ale nutné mít doma skutečně kvalitní kolo, které vám vyhovuje po všech stránkách. K těm, které jsou nejoblíbenější u nás i ve světě, patří bezesporu horská kola. Na trhu je jich mnoho typů tak, aby si vybraly ženy i muži v každém věku. 

Proč právě horská kola? 

Univerzální volbou cyklisty může být právě horské kolo. Jestliže nepoužíváte jen cesty a cyklostezky, ale občas se vydáte také na nezpevněný terén, do lesa, nebo jezdíte přes louky, určitě s ním budete spokojeni. Nabídka obchodů je bohatá, vyberou si ti, kteří jezdí jen občas, ale i profesionálové, kteří potřebují kolo pro závody nebo náročnou jízdu terénem v lese.  

Horská kola mají širší plášť, široký rozsah převodů i robustnější rám. Výborně se řídí a jsou stabilní i tam, kde je povrch skutečně nerovný. Pro dospělé jsou např. na Bikero.cz připravena horská kola v kategoriích dle velikosti průměru pláště od 26 – 29 palců. Na rozdíl od kol silničních ta horská dokonale tlumí nárazy, dokonale přilnou i na nerovném povrchu a jezdci dovolí pohyb v jakémkoli terénu, aniž by se musel obávat z pádu. 

Podle čeho vybrat horské kolo? 

Jestliže jezdíte na různá místa lesem i silnicí, proto si chcete koupit horské kolo, pak zohledněte velikost kola, materiál, z něhož bude zhotoveno, model mužský nebo ženský, také se můžete zaměřit na hardtail kolo. Zajímavá jsou i horská elektrokola. 

S výběrem vám rádi poradí na Bikero.cz, kde vám zajistí nákup kvalitního kola od renomovaných výrobců. Nechte si odborně poradit, pokud si nejste jisti výběrem, uvidíte, že budete po všech stránkách spokojení.