Česko aktuálně zažívá jednu z nejsilnějších epidemií za dlouhá léta!

Jen co se stáhnul COVID-19, tak se tady ukázala intenzivní epidemie jiných a velice dobře známých virů a bakterií. Zimní období je letos opravdu nepříjemné v tom, že se neustále otáčejí chvíle zimy a chvíle tepla, což bohužel dokonale nahrává právě nepříjemným virům a bakteriím, které tak ve vzduchu stabilně přežívají.

A všechno dokonce přešlo až do té podoby, že se aktuálně pohybujeme v intenzivní vlně epidemie chřipek. Myse dnes přitom podíváme na to, jak můžete nákaze efektivně předcházet.

Základem všeho je osobní hygiena

Pokud chcete opravdu aktivně předcházet možnému výskytu nemocí, tak nesmíte nikdy zapomenout na potřebu dostatečné hygieny. Osobní hygienu bychom přitom měli být schopni vykonat všude, kde se dostaneme do kontaktu s exponovanými předměty jako jsou kliky, zábradlí a další podobná místa. Naštěstí hygienické potřeby dnes můžeme mít víceméně stále u sebe a nemusíme se obávat toho, že bychom tak museli čekat celý den na očistu rukou.

Podpořte tělo dobrými živinami

V zimních měsících tělo může nepříjemně trpět celou řadu problémů už jenom kvůli tomu, že ve stravě i z okolí přijímáme mnohem menší počty vitamínů, než jsme zvyklí. Proto byste měli na takové období pravidelně upravit stravu. Jednoduchou úpravou může být začlenění více kousků nezpracované zeleniny a ovoce. Případnou alternativou mohou být i výživové suplementy. Populární jsou například ochranné nápoje s kompletním spektrem vitamínů, nebo i samotné vitamínové doplňky.

Nepodceňujte podezření na COVID!

V moment, kdy se monitorování nemocných začalo pomalu ztrácet a s tím také mizí restrikce, které se otáčejí kolem povinné karantény, začala i spousta lidí zcela ignorovat fakt, že COVID je tu zkrátka pořád s námi. Měli bychom ale mít na paměti, že zatím co pro většinu lidí je neškodný, tak pro drobnou sortu může být fatálním. Pokud tak máte podezření na koronavirus, je lepší si raději udělat samotest. Dnes už není problém koupit pohodlné a rychle antigenní testy ze slin kdekoliv v lékárně. Stojí doslova pár desítek korun a vy tak máte jistotu, že neohrozíte svoje okolí.