Investujte do kvalitní matrace, tělo vám poděkuje

Spánek má naši kvalitu života neuvěřitelný vliv. Dostatečný a kvalitní odpočinek pozitivně ovlivňuje naši náladu, vztahy, práci, ale také psychické a fyzické zdraví.

Pro většinu z nás není nákup matrace považován za atraktivní nákup. Ve skutečnosti lidé často váhají, zda utratit spoustu peněz za nový set matrací nebo koupit dokonce matrace na míru. Skutečnost je ale taková, že tímto konkrétním nákupem trávíme spoustu času – napadá vás další předmět ve vašem domě, který používáte víc než postel? Spánkem a odpočinkem trávíme až třetinu života, už to by mělo být podmětem investovat do kvalitní matrace.

Kvalitní spánek snižuje hladinu stresu

Plný a klidný spánek je vaší obranou číslo 1 proti stresu v nadcházejícím dni. Nedostatek spánku vás činí zranitelnějšími vůči stresu a může se stát, že budete zavaleni situacemi, které byste normálně zvládli snadno. S dobrými 7-8 hodinami spánku pod pásem jste mnohem lépe vybaveni pro zvládnutí všech potíží, které vás v průběhu dne potkají.

Lidé stále více investují do zdravého a kvalitního života, a proto stále častěji využívají prodej matrací v obchodech s českým sortimentem.

Udržujte si dlouhodobé zdraví a pohodu

Výhody spánku přesahují mentální a emocionální – kvalitní spánek je životně důležitý i pro vaše fyzické zdraví. Praktikování zdravých spánkových návyků v průběhu času snižuje riziko řady onemocnění, včetně srdečních chorob, cukrovky, mrtvice a artritidy. Spánek je také nezbytný pro udržení zdravé hmotnosti, podporu imunitního systému a prevenci předčasného stárnutí. Ano, odpočinout si pro krásu není jen mýtus.

Zbavte se bolesti zad

Na webu matrace-purtex.cz objevíte nejen standardní kvalitní matrace českého výrobce, ale také zdravotní matrace.

Jednou z nejčastějších příčin bolestí zad a těla, kterým lze snadno předejít, je nepodporující matrace. Může to být tím, že vaše matrace neodpovídá vašemu typu těla a preferencím spánku, nebo to může být věkem vaší matrace. V obou případech je řešením najít kvalitní matraci, která správně podepře vaši páteř a klouby.