Víte, jak na založení společnosti s ručením omezeným v roce 2020

Společnost s ručením omezením, či také s.r.o., je jednou z forem obchodních společností, která je poměrně běžně celosvětově využívána. I v České republice jde o nejrozšířenější formu podnikání. Jak však založit společnost s ručením omezením v roce 2020?

Stěžejní výhody

Mezi stěžejní výhody tohoto typu obchodní společnosti patří omezení ručení a minimálního základního kapitálu ve výši 1 koruny. Co se týká ručení, s.r.o. ručí celým svým obchodním majetkem, tedy ne majetkem společníků. Stále máte pocit, že pro založení společnosti s ručením omezením potřebujete kapitál řádu několika stovek tisíců? Tak to opravdu není, pro založení vám dnes postačí i koruna základního kapitálu. Nezapomeňte ani na výhody založení organizační složky. Zavítejte na odkaz a dozvíte se více.

Jak na založení

Chystáte-li se opravdu založit s.r.o. a ptáte se, jak na založení sro v roce 2020? Držte se těchto 4 základních kroků. A nenechte se odradit, není to vůbec složité. Základem je sepsání společenské smlouvy či zakládacího listu v případě jednoho zakladatele. Potřebovat budete i čestná prohlášení jednatelů. Smlouva také musí být podepsána u notáře.

Druhý bodem bude získání živnostenského oprávnění. Na živnostenském úřadě odevzdejte vyplněný jednotný registrační formulář. Nutný bude i odpovědný zástupce s odbornou způsobilostí. Potřebovat budete také kopii společenské smlouvy, výpis z katastru nemovitostí a právní důvod k užívání nemovitosti.

Jako třetí bod vás čeká založení bankovního účtu a splnění vkladové povinnosti.

Čtvrtým bodem bude zápis do obchodního rejstříku, tedy vznik společnosti. Vyplňuje se online formulář podání do veřejného rejstříku, který se podepisuje u notáře i se souhlasem o umístění sídla a prohlášením správce vkladu. Poté vás čeká cesta na krajský soud, kde návrh na zápis do obchodního rejstříku podáváte. Posledním krokem bude podání přihlášky k registraci na daňový úřad.