Betonové jímky: Řešení do rodinného domu

Většina českých měst a obcí má zavedenou veřejnou kanalizaci, na kterou jsou napojeny bytové domy, rodinné domy a další objekty. Tato vymoženost ovšem není samozřejmostí úplně všude. Jsou totiž některé malé vesnice, místa na okrajích obcí nebo v odlehlých místech, kde prostě kanalizace chybí. Majitelé domů nebo rekreačních objektů si proto musí vybudovat betonovou jímku nebo žumpu, kam bude odváděna odpadní voda a splašky z jejich domácností.

Jaká jímka je nejlepší?

V dnešní době existují různé možnosti, ovšem jako nejlepší řešení se jeví jímka betonová. Za dobu dlouhých desetiletí se v praxi osvědčila, a proto dnes patří k nejžádanějším. Ideální je betonová jímky již hotová, kterou si necháte na svůj pozemek přivézt jejím dodavatelem. Vaším úkolem je pouze vyhloubit potřebnou jámu, do které pak dodavatel jímku usadí a zprovozní. Ovšem i vyhloubení jámy je možné si objednat u dodavatele, kterým je firma Dobré žumpy. Jedná se o společnost, která má bohaté zkušenosti s montáží jímek i potřebnou techniku. Například pro obyvatele Brna a okolí je realizace betonové jímky v Brně jednoduchou záležitostí, jelikož firma jímku uloží do jámy pomocí hydraulického ramene, a to bezplatně.

Proč právě betonová jímka?

Jímka z kvalitního betonu je nejlepší volbou pro majitele rodinného domu či rekreační chaty či chalupy, který nemá možnost se připojit k veřejnému kanalizačnímu systému. Oproti v poslední době hojně propagovaným domácím čističkám je betonová čistička naprosto bezúdržbová. Další výhodou je, že odpadá starost o vypouštění saponátů a jiných čistících prostředků či nečistot, které do domácí čističky vypouštět nelze. Jedinou majitelovou starostí je pravidelné vyprazdňování jímky fekálním vozidlem.

Jak betonová jímka vypadá?

Společnost Dobré žumpy má ve svém sortimentu jímky hranatého tvaru. Jedná se o hermeticky uzavřenou nádobu, která je dokonale nepropustná. Součástí dodávky je i betonový nástavec, nepřejezdová deska, bezpečnostní betonový poklop a rovněž betonový komín pro odvod plynu. Kvalitu, nepropustnost a dlouhou životnost betonové jímky v Ostravě i v jiných městech zaručuje vyztužený beton. Objem jímek je až do 12 krychlových metrů, ovšem díky možnosti jejich spojování lze získat větší objem.