Vinylové podlahy v interiéru nepřestávají fascinovat

Podlaha je jedním z prvků v interiéru, které se mění maximálně několikrát za život, výběr podlahy je proto velmi důležitý, protože významně ovlivní váš komfort. Mnoho lidí se pohlíží po různých moderních variantách podlah, ale často se zapomíná na osvědčené materiály, které dokázaly, že i přes zub času dokáží nabídnout ty nejlepší vlastnosti a také vzhled. Mezi nepřekonatelné druhy podlah patří podlahy vinylové.

Co může za popularitu vinylových podlah?

Vinylové podlahy znají lidé pod různými názvy, často se jim říká jednoduše lino, PVC podlaha nebo podlaha z polyvinylchloridu. Tyto podlahy se pokládají tak, že se nařežou přesné rozměry a následně se nalepí na podklad. Je třeba, aby byl podklad rovný a pokud není, může se použít vyrovnávací směs. Tyto podlahy jsou antibakteriální a nevyžadují žádnou údržbu. Co se týče čištění, stačí je přetřít hadrem nebo mopem. Chůze po vinylových podlahách je tichá a příjemná, jsou vhodné i do domácností s malými dětmi.

U těchto podlah jsou velmi nízké pořizovací náklady. Nabízí se vám ve velkém množství provedení a potěší vás skutečnost, že mohou věrohodně imitovat jiné druhy podlah, třeba dlažbu, betonové podlahy nebo dřevěné parkety. Vinylové podlahy se používají už desítky let, jsou tedy prověřeným druhem podlah, který má mnoho lidí v domácnosti už velmi dlouho. Jsou skvělou volbou do moderních interiérů a pokud hledáte všestrannou a vysoce kvalitní podlahu, ideální volbou jsou vinylové podlahy od Floor experts, specialisty na podlahové krytiny, který vám nabídne ze stovek krásných vzorů. Je vhodné spolehnout se na podlahy, u kterých máte jistotu, že se budou snadno udržovat a zajistí vám příjemné vlastnosti, které si budete užívat každý den. Z hlediska času i investic jde o bezkonkurenční volbu.