Už jste vyzkoušeli jedlé nádobí?

Možná nyní přemýšlíte nad tím, co je to jedlé nádobí, jaké kousky si můžete pořídit a jaké výhody nabízí? Pokud jste o něm neslyšeli, zjistěte více informací, které se dozvíte v následujícím článku.

Principy a výhody jedlého nádobí

Jedlé nádobí si nachází stále více příznivců z řad těch, kteří zastávají ekologický způsob života nebo chtějí vyzkoušet zero waste (život bez odpadů). Pro jeho výrobu se využívají vedlejší produkty, které se objevují při zpracovávání některých potravin. Jedná se například o vlákna z jablkem nebo otruby z pšenice. Tento typ nádobí je celý jedlý nebo jej můžete použít do kompostu. Další výhodou je jeho stabilita i při vyšších teplotách, lze do něj umístit i teplé pokrmy a nápoje. Pochutnají si na něm i vegani, neboť neobsahuje žádné živočišné části.

Jedlé nádobí můžete využít při zahradní párty, dětské oslavě nebo na setkání s přáteli. Kromě toho, že si na něm pochutnáte, nezůstane vám, po konzumaci občerstvení, žádná hora špinavého nádobí a navíc budete velmi originální. Kde jinde, než u vás, si může návštěva pochutnat na jedlém talíři, kelímku nebo příboru?

Kde jedlé nádobí objednat a jaké kousky si můžete pořídit?

Zavítejte na e-shop jedlenadobi.cz. K dostání jsou zde jedlé talíře, jedlé kelímky a samozřejmostí jsou i jedlé lžičky a příbory. Originalitu nápojům a míchaným koktejlům dodají jedlá brčka. Ta se dají nejen sníst, ale také uvařit.

Jedlé talíře můžete použít dokonce i do mikrovlnné nebo horkovzdušné trouby. Jedlé kelímky využijete pro nápoje horké i studené nebo pro zmrzlinové poháry. Ty můžete doplnit veganskými jedlými lízátkovými tyčkami. Patříte-li mezi milovníky sushi, rozhodně vyzkoušejte jedlé sushi hůlky.

Pokud se vás u stolu sejde větší počet, popřemýšlejte nad jedlými sadami, které obsahují jedlé talíře, kelímky, lžičky a další potřebnosti vhodné k servírování dobrůtek.