V Česku chybí kontejnery na kovový odpad. Jak tedy třídit?

Třídit menší kovové odpadky je výrazně složitější, pokud ve vašem okolí nemáte konjner. Jak ale můžete třídit? Na to vám odpovíme v tomto článku.

V Česku se před lety díky masivní kampaně rozjel trend, který přetrvává až do dnešních dní – třídění. Češi tak pečlivě třídí plasty nebo papír, na kovy se ale poněkud zapomíná. Proč tomu tak je? Na to si odpovíme v následujících řádcích.

Málo kontejnerů

Problémem nedostatečného třídění je především nedostupnost kontejnerů. Kontejnery na kovy totiž nejsou tak běžné a rozšířené jako ty na papír nebo plasty. Najdete je především ve městech, ale ani tam nejsou tak dobře dostupné, jak bychom všichni chtěli. V následujících letech by se situace mohla změnit, ale zřejmě ne tak razantně.

Každý totiž tlačí na kvalitní a efektivní třídění plastů, čemuž odpovídá i dostupnost kontejnerů a sběrných košů. Těch pro papír nebo pro plasty by tedy mělo v následujících letech opět přibýt. Počítá se i s kontejnery na kovy, těch ale zřejmě nepřibude tolik. Záchranou by tak mohly být sběrné koše nejen na veřejných prostranstvích, ale také ve školách nebo ve firmách.

Co dělat bez kontejneru?

Poslední záchranou je pak výkup šrotu Plzeň. Pokud ve vašem okolí není žádný sběrný koš nebo kontejner, zajeďte výkup šrotu Plzen vám s tímto problémem pomůže. Přivést přitom můžete nejen velké kusy kovů, ale i maličkosti jako jsou plechovky nebo fólie od čokolád nebo tavených sýrů. Některé suroviny dokonce sběrny vykupují, takže si tímto způsobem můžete čas od času slušně přivydělat. Výkupní cena přitom závisí na aktuální poptávce.

Pokud ale budete mít poblíž kontejner, je lepší menší kovové odpadky házet právě tam. Fólie, prázdné kovové tuby od kosmetiky, kovové nádoby od aerosolů nebo klíče, hřebíky a příbory házejte sem. Kombinované obaly, pokovený papír nebo větší kovové předměty ale i přesto raději odvezte do sběrného dvora, kde si s ním poradí.