Grilovaná krkovička je už po generace zavedenou tuzemskou klasikou

Máte rádi klasická česká jídla a nechutnají vám pizzy, burgery nebo těstoviny? S oblibou byste si udělali pořádný kus masa, ale přemýšlíte nad recepty a tím, čemu dát vlastně přednost? Zvolte potom klasiku posledních desetiletí, kterou je krkovička. Nemluvíme o řezníkovi z nejmenovaného seriálu pro děti, ale spíš o kousku masa, co potěší labužníky a nabídne požitek pro milovníky jarních a letních grilovacích seancí.

Vepřové zažívá v posledních letech renesanci

Je nezdravé, plné tuků, můžete si dopřát lepší maso. Proč jsme v minulosti vlastně slýchali tolik negativ kolem vepřového, když existuje krkovička, tedy vlastně nekorunovaná královna grilovaných mas? Stačí najít vhodnou kombinaci chutí a uvidíte, že na talíři se bude výsledek také výborně vyjímat. Jíme přeci všemi smysly, že? Nejen bylinky, ale především řada dalších tajných ingrediencí, mezi něž patří i mandle a cibule, vám vykouzlí úsměv na tváři. Nebojte se tučného masa, nedáváte si je přeci každý den, ale jen ke slavnostním příležitostem. A k nim prázdninové grilování určitě patří.

Vychutnejte si báječné cibulové chutney, které si můžete udělat v pohodlí domova, stačí k tomu jen opravdu málo. Červená cibule, třtinový cukr a vinný ocet, trochu olivového oleje a klasiku zvanou Balsamico, pak už jen koření na dochucení a máme vlastně hotovo! Podobným členem této lahodné rodiny je barbecue omáčka, jejímž základem jsou doruda uzrálá rajčata – chuť je přeci jednoznačně na prvním místě. Když si navíc tuto omáčku uděláte doma, vyhnete se konzervantům a budete jasně vědět, co obsahuje. O to víc si ji vychutnáte, navíc si do ní můžete přidat vše, co máte opravdu rádi a co vám dělá radost. Chcete inspiraci na další recepty? Zkuste také prémiový olivový olej od Olivum.cz, který sbírá ocenění na různých mezinárodních akcích. S takovou chutí a vůní zabodujete i u přátel.