Universální úklidová technika

Řekne-li se úklidová technika, většina lidí si představí vysavače a další pomocníky ulehčující uklízení interiérů. Ovšem do této kategorie zahrnujeme také malá vozidla, pro které se všeobecně žil název multikáry. Toto pojmenování je odvozeno od dvou slov, která byla spojena v jeden název. Jedná se o výraz „multi“, což znamená mnohonásobně a „car“, což je v českém překladu vozidlo. Multikáry se již řadu let používají zejména v komunální oblasti, ale setkáváme se s nimi i na stavbách, ve výrobních provozech, v zahradnictví a v řadě dalších odvětví. Jsou nepostradatelné pro města a obce, které tato malá vozidla používají k nejrůznějším činnostem, což jim umožňují nejrůznější nástavby.

Původ multikár

Výrobcem těchto malých užitkových vozidel je německá společnost Multicar, která je již více než dvacet let součástí firmy Hako Werke GmbH. Právě v Německu mají tyto kompaktní nosiče nejrůznějších nástaveb dlouhou tradici. Vyrábí se v malém městě Waltershausen ve středním Německu. Od roku 2005 je společnost Unikont Group s.r.o. výhradním dovozcem multikár do České republiky.

Jaké mají multikáry využití?

Největší jejich předností je, že mohou sloužit celoročně a díky více než stovce nejrůznějších nástaveb mají široké pole uplatnění. Města a obce je používají k úklidu ulic, chodníků a parků, k údržbě městské zeleně a v zimě pak k odhrnování sněhu. Tato malá lehká vozidla se uplatňují při svozu odpadků či různého materiálu.

Scrubmaster na mytí podlah

K úklidu velkých podlahových podlah je ideálním pomocníkem Schrubmaster. Jedná se o velice praktický, kompaktní a lehký podlahový mycí stroj, který má snadné ovládání. Díky nízké váze a skládací ovládací rukojeti se s ním nejen dobře manipuluje, ale také se snadno přemisťuje z místa na místo. Mytí podlah je důkladné díky vystupující hlavě, která umožňuje umýt i místa v blízkosti okrajů podlah. Scrubmaster je vybaven integrovanou nabíječkou, takže se stroj může dobíjet z každé elektrické zásuvky.