Toužíte po vlastní 3D tiskárně?

3D tisk láká mnoho lidí, je to dáno tím, že vám dává široké možnosti výroby. Někteří si myslí, že jsou 3D tiskárny jen ve velkých společnostech nebo různých výzkumných centrech. 3D tiskárnu používá stále více běžných firem i lidí. Je to tím, že jsou některé druhy tiskáren levné a snadno dostupné pro každého. 3D tiskárnu můžete pořídit i do 20 tisíc korun a doma si vytisknout cokoliv vás jen napadne.

Jaká tiskárna se hodí pro domácí použití?

Mezi nejpopulárnější patří FDM 3D tiskárny. Jde o tiskárny, které fungují na základě aditivní výroby, přidávají tedy vrstvu po vrstvě, dokud nevznikne požadovaný výtisk. S takovou tiskárnou si můžete vytisknout třeba model domu, hračku pro děti, různé příslušenství do domácnosti, praktické pomůcky a mnoho dalšího. Předlohy pro tisk si můžete vytvořit sami nebo si je stáhnout online. Tyto tiskárny můžete výhodně pořídit na Eshop.sharplayers.cz.

Další možností pro domácí tiskárnu jsou SLA 3D tiskárny. Zde se nepřidává materiál vrstvu po vrstvě, ale používá se laserový paprsek, který působí na foto senzitivní pryskyřici. Tato metoda tisku je nejpřesnější a používá se například i ve stomatologických ordinacích. Na webu pořídíte jak FDM a SLA 3D tiskárny, tak i všechny potřebné materiály, tedy filamenty a pryskyřice. Nabízí se vám také náhradní díly pro 3D tiskárny, široká škála příslušenství, vše pro konstrukci a vybavení dílny. Velmi zajímavá jsou také 3D pera, která jsou vhodnou pomůckou i pro děti. Fungují na základě aditivní technologie a pomohou vám vytvářet různé 3D obrazce. Obzvláště děti si jejich používání zajisté oblíbí. Inspirujte se širokou nabídkou a pokud vás zaujme, nic vám nebrání tomu, abyste si také pořídili 3D tiskárnu a využili jí pro realizaci všech možných 3D výtisků.