Postarejte se o to, by vás lidé na internetu našli

Mít webové stránky je dnes po podnikatele a firmy samozřejmostí. Samozřejmostí však není mít na svém webu vysokou návštěvnost. Mnozí mají web jen na okrasu, nikoliv jako zdroj návštěvníků a je to škoda. Internet je přitom tím nejlepším místem, odkud klientelu získávat. Pokud nabízíte produkty nebo služby, je velmi důležité, aby vás lidé mohli na internetu snadno najít a nakupovat od vás. Nestane se to jen tak, je třeba web pravidelně propagovat a zaměřit se především na optimalizaci pro vyhledávače, neboli SEO.

Vliv SEO na návštěvnost

Účelem SEO je pomoci webu, aby byl ve vyhledávání snadno k nalezení na důležitá klíčová slova. Nejedná se o snadný proces. Nejprve se udělá analýza klíčových slov a ta pomůže zjistit, na jaká klíčová slova je potřeba se zaměřit. Když jsou klíčová slova zjištěná, tak se na ně web může optimalizovat. Optimalizace se skládá ze 2 faktorů, na které je třeba brát ohled, na ON page a OFF page. ON page je obsah, je třeba ho upravit tak, aby splňoval určité požadavky a tím byl pro vyhledávače plně validní.

Je například potřeba, aby měl web dostatek originálního textového obsahu, vyplněné meta informace, SSL certifikát, responzivní vzhled, správnou strukturu a další.

Když je web z hlediska ON page v pořádku, je třeba se zaměřit na OFF page, tedy na popularitu webu. V SEO se popularita určuje především množstvím zpětných odkazů na jiných webech, je třeba je pravidelně budovat přes důležitá klíčová slova. Při správné strategii se stane to, že se web bude ve výsledcích vyhledávání zobrazovat na důležité výrazy na stále lepších pozicích, dokud se nedostane na přední pozice, odkud ho každý uvidí. Následně web získá pravidelnou organickou návštěvnost. Zajímá vás Liberec SEO optimalizace? Specialistou na tuto službu je zkušená marketingová agentura na Seoconsult.cz. Zajistí vám u další formy propagace, velmi žádaná je především Liberec PPC reklama.