Správná vizitka je vizitkou každého z nás

Základní popis a historie vizitky

Vizitky nám pomáhají nejenom v profesním ale i v soukromém životě. Odrážejí totiž naši povahu či charakter, a zároveň napovídají o našich vlastnostech. Dříve se vizitkám říkalo navštívenky, kterými se oznamovala návštěva nebo žádost o přijetí.

Vizitky se staly populární až v polovině 20. století. A to převážně u manažerů, realitních makléřů nebo bankéřů. Dnes se již setkáváme běžně s vizitkou u širokého okruhu lidí – a to od ředitelů firem až po běžné občany. Vizitky se opravdu hodí všude, a tak je na místě v kapsičce u saka nějaké nosit. Poslouží nám ke kontaktu, kdy na to nejsme opravdu připraveni nebo i jako malý papírek na poznámky.

Jak si takové vizitky pořídit

  • První možností, pokud máte smysl pro styl i grafický design, je si vizitku vytvořit sami.

  • Druhou možností, pokud máte smysl pro styl, ale neovládáte grafický design, je použití různých online programů na internetu, které vám vizitku podle určitých šablon pomohou vytvořit.

  • Třetí možností, pokud nemáte smysl pro styl ani grafický design, je kontaktovat odbornou firmu, která vám vizitky navrhne, zpracuje a vytiskne. Tisk vizitek od odborníku je sice finančně náročnější ale o to kvalitnější.

Ideální vizitka

Dobře navržená a vyrobená vizitka by vás měla především dobře reprezentovat. I člověka, který vaši vizitku obdrží a nemá pro ni okamžité využití, by měla zaujmout na první pohled, aby si ji uschoval pro budoucí použití. Ne všechny vizitky musí být jen z papíru, originalitě se meze nekladou. Taktéž lze použíti jiný tvar než ten klasický obdélníkový.

Co by měla vizitka všechno obsahovat?

Vizitky by měly obsahovat celé vaše jméno včetně získaných titulů, telefonní kontakt a e-mailovou adresu. Tyto tři údaje se považují za minimum. Mohou dále obsahovat vaši webovou stránku a adresu. Na pracovní vizitce by naopak adresa bydliště být neměla. Stejně tak na ni nepatří ani vaše soukromé číslo. V případě nutnosti je dobrým zvykem, soukromé telefonní číslo připsat rukou.

Zaujměte potencionální klienty kvalitní vizitkou!