Dopřejte vašemu vozu chiptuning

Možná se s tímto označením setkáváte poprvé – vězte, že vychází ze základu slova tuning – věřím, žes toto slovo již bude pro mnohé z nás známější. Tuning, česky vyladění vozu, spočívá v úpravě či přidání nových, jiných či přídavných dílů na auto. Nejčastěji to bývá střešní nebo spodní spojler, koncovka výfuku, alu kola, speciální volant a řadicí páka, přední maska motoru a mnoho jiných doplňků. Naopak chiptunung označuje úpravu motoru.

Charakteristika chiptuningu

Jedná se o specializované nastavení softwaru motoru přímo v jeho řídící jednotce. Diagnostické parametry motoru se nastavují tak, aby motor pracoval optimálně z pohledu jeho využívání. Úpravou programu se bezpečně navýší výkon motoru až o 35% a točivý moment se zvýší až o 40%. S touto úpravou většinou dojde i ke snížení spotřeby. Možnosti, jak a o kolik lze dané auto upravit lze vyhledat ve výkonových tabulkách pro danou značku a model. Chiptuning levně a rychle přestaví váš motor na vyšší výkon.

Cílový zákazník

Chiptuning využívají nejčastěji mladí muži, kteří chtějí ze svého vozu dostat ten nejvyšší výkon za dostupné ceny. Běžní řidiči ocení vyšší výkon například při bezpečném předjíždění. Další cílovým zákazníkem může být jakýkoliv řidič, který chce ušetřit na pohonných hmotách. Neméně výhodné je zvýšení výkonu u autobusů, tahačů a ostatních nákladních vozidel.

Výhody chiptuningu

Základem každého chiptuningu je zvýšení výkonu motoru – chod je pružnější, zrychlí se jeho akcelerace a nástup točivého momentu se projevuje i za nižších otáček. Motor vyžaduje méně řazení, a auto je díky pružnější akceleraci bezpečnější například v krizových situacích.

Životnost upraveného motoru

Softwarové úpravy, jsou nabízeny po celém území republiky. Chiptuning v Praze byl jeden z prvních. Životnost motoru a ani celého vozu touto úpravou není nijak ovlivněna, protože se dbá nejen na optimální nastavení samotného motoru, ale i jiných částí vozidla jako převodovka, spojka, poloosy a další komponenty.