Šetřete svůj čas za vedení účetnictví a plaťte optimální daně

Ne každý se vyzná ve vedení účetnictví, nemá čas nebo osobu znalou veškerých náležitostí. Pokud i vy tápete v oblasti vedení účetnictví, je nejvyšší čas vyhledat pomoc odborníků. Mezi takové patří DÚOPAM – účetní firma ostrava.

DÚOPAM a její nabídka

Účetní firma DÚOPAM nabízí komplexní služby týkající se oblasti účetnictví a daňové evidence. Také vás zastoupí na jednání s příslušnými úřady a poskytne vám personální a mzdové poradenství. Kromě toho má dlouholeté zkušenosti, díky kterým pracuje spolehlivě a pečlivě a samozřejmostí je i dodržování předen stanovených termínů.

Kompletní nabídka služeb zahrnuje:

  • vedení účetní a daňové evidence
  • mzdové, účetní, daňové a personální poradenství
  • zástup při jednání na příslušných úřadech
  • rekonstrukce účetnictví

Služby v oblasti daňové evidence

V minulosti se jednalo u jednoduché účetnictví, které zahrnuje záznam majetku a závazků, příjmů a výdajů. Tato evidence je výchozí pro stanovení základu daně a následně pro výpočet daně z příjmu fyzických osob. Tuto evidenci upravuje zákon o dani z příjmu fyzických osob. Ten však zmiňuje pouze obsah, nikoli formu. Vedení účetnictví tak může probíhat pomocí speciálního účetního počítačového programu, v Excelu nebo jako vedení ručně psaného deníku. Společnost využívá počítačový program Pohoda.

Služby v oblasti podvojného účetnictví

Jeho základ tvoří daňově uznatelné výnosy a náklady a je povinné pro všechny právnické osoby podnikající na území ČR. U fyzické osoby v případě, že překročila v předchozím kalendářním roce obrat 25 miliónů korun nebo u fyzické osoby, která je zapsaná v obchodním rejstříku nebo vede účetnictví dobrovolně. Podvojné účetnictví má přesně stanovená pravidla, která stanovují co, kde, kdy a jakým způsobem je potřeba evidovat, zpracovat a odevzdat.