Převodové motory Bühler vám nabídnou skvělý výkon a spolehlivost v jednom

Základní elektrické motory jsou jednou z nejpoužívanějších moderních komponent ve všech moderních přístrojích, které používáme. Jakousi nadstavbou základních elektrických motorů jsou motory převodové, které jsou v mnoha ohledech specifické.

Převodové motory se používají tam, kde se očekává poměrně dost velký rozsah otáček a výkonu. U nekonzistentních podmínek je potřeba zařídit, aby dokázaly elektromotory i nadále fungovat správně a s podobným výkonem. To se nám podaří jen v tom případě, kdy aplikujeme převodovku. Převodovky dokáží pomocí jednotlivých převodů regulovat rychlost otáček tak, aby byly elektromotory vždy výkonné. Ne každý se ale hodí na stejný druh práce.

Kvalitní elektrické motory značky Bühler

Elektrické motory jsou komponentou, která při nesprávné konfiguraci nebo provedení může svoji funkci vykonávat daleko za svými možnostmi. Oproti tomu elektrické motory Bühler jsou jednou ze značek, které vyrábějí ty nejlepší a nejspolehlivější elektrické motory. Dokonalé zpracování jednotlivých komponentů v elektromotoru se správnou konstrukcí je základem výroby značky Bühler.

Dynamické planetové převodovky

Jedním z nejoblíbenějších typů jsou planetové převodovky Bühler. Planetové převodovky získaly svůj název podle vzhledu vnitřního systému, který jako kdyby připomínal galaxii. Jednotlivé převodové komponenty se tak otáčení a dosedají do sebe podle toho, jakého převodu je potřeba dosáhnout.

Tou nejzásadnější výhodou, kterou převodové motory s planetovým systémem nabízejí, je opravdu dynamický a hladký chod jednotlivých převodů. Jsou tak vhodné do systémů, kde se počítá s velkým rozsahem otáček od velice nízkých až do opravdu vysokých.

Cenově výhodné a dostupné šnekové převodovky

Kvalitní šnekové převodovky Bühler jsou jakýmisi univerzály mezi převodovkami. Jsou totiž aplikovatelné jak na kartáčové, tak i bezkartáčové motory. Vedle toho jsou zároveň i mnohem konstrukčně jednodušší a levnější. Nemají ovšem takový převodový rozsah, jako je to u konkurenčních převodovek a o něco hůře přenášejí točivý výkon. Tyto nevýhody jsou ale dokonale vyváženy faktem, že jsou mnohem levnější, a především jsou vhodné do mechanismů, kde je od převodovky očekávaný dokonale tichý chod.