Podílejte se na rozvoji internetu věcí

Žijeme v době velkého technologického pokroku, kolem sebe máme nanotechnologii, 3D tiskárny, drony a mnoho chytrých přístrojů. Právě chytré přístroje jsou tím, co je pro současnost nejvíce specifické. V minulosti se objevil výraz IoT (anglická zkratka pro Internet of Things). Znamená to internet věcí, málokdo tomu věnoval nějakou pozornost, dokud se nestal běžnou realitou.

Co to internet věcí je?

Nejjednodušeji by se dal internet věcí popsat jako prostor, ve kterém spolu komunikují jednotlivé přístroje. Dříve něco takového nepřipadalo v úvahu, protože přístroje byly jednoduché, ale dnes už se nabízí v inteligentní podobě. Ve světě internetu věcí je důležitý internet, tedy síť, ve které si přístroje mohou předávat informace. Dále jsou důležité senzory, prostřednictvím kterých mohou přístroje zjistit určitý stav. Snímač teploty může například komunikovat s kotlem a klimatizací a předávat jim informaci o tom, jestli se má topit nebo chladit. Bezpečnostní senzory mohou zaznamenat, když někdo otevře okno nebo dveře a podle toho aktivovat alarm. Důležitým přístrojem v internetu věcí je především chytrý telefon, s jehož prostřednictvím mohou lidé přístroje ovládat a s jehož prostřednictvím dostáváme od přístrojů důležité informace. Pračka nás může třeba kontaktovat o tom, že je dopráno nebo že došel prací prostředek.

Jak se podílet na rozvoji IoT?

Možnosti internetu věcí jsou široké a neustále se rozvíjejí. Pokud se chcete na vývoji IoT podílet, navštivte webové stránky Jablotron.cloud. Jde o specialistu na internet věcí. Celý tým zde dává produktům větší smysl. Vytváří kompletní řešení, které propojuje produkt s uživateli a mají přes 200 tisíc propojených zařízení. Jestliže se nebojíte výzev a pojmy jako GraphQL, Docker, TypeScript a Mikroservisní architektura vám nejsou cizí, neváhejte navštívit web firmy a kontaktovat jí.