Nejlepší přeprava zásilky? Na výběr máte z několika možností

Pokud chcete přepravit zásilku v tuzemsku, ale také do zahraničí, máte nepřeberné množství možností. V tomto článku si je popíšeme.

V České republice spoléháme téměř výhradně na dva typy dopravy, způsobů ale existuje mnohem více. Díky takto široké nabídce je možné velice rychle a spolehlivě dopravit jakékoliv zboží kamkoliv. Pojďme si tedy tyto typy dopravy ukázat.

Silniční přeprava

Zejména v tuzemsku je pozemní přeprava velice oblíbená. A není divu. I když to tak mnohdy nevypadá, Česko má kvalitní a dobře propojenou infrastrukturu. Díky tomu je doprava poměrně jednoduchá a rychlá. Stejně na tom je i většina Evropské unie a Evropy celkově. Přeprava zásilky do zahraničí je tak s dobře propojenou silniční sítí a otevřenými hranicemi velice jednoduchá.

Železniční přeprava

Železniční přeprava byla na vrcholu zejména v 19. století. Tehdy šlo o novinku, která dokázala přepravit spoustu lidí na dlouhé vzdálenosti. Rychle a bezpečně. I v dnešní době slouží velice dobře. A to nejen k přepravě lidí, ale také k doručení zásilek. Díky velikosti jednotlivých vagonů je možná přeprava palet i rychlá přeprava zásilek do zahraničí.

Letecká přeprava

Rychlá a spolehlivá. Díky propojení jednotlivých letišť a zemí je mezinárodní přeprava hlavní náplní tohoto typu dopravy. Doprava na paletách je možná díky velkému úložnému prostoru a nosnosti letadel. Vhodná je zejména pro rychlé doručení komodit, které podléhají rychlé zkáze, tedy zejména k doručení jídla, ovoce a zeleniny.

Lodní doprava

Ač této dopravy nemůže využít každý, stále patří mezi velice oblíbené alternativy. Přeprava zásilek do zahraničí je zejména díky využití lodní dopravy levnější. Zpravidla ale trvá o něco déle. Mezinárodní přeprava zásilek totiž musí být zajištěna dalšími podpůrnými prostředky – zpravidla silniční dopravou. Jedná se tedy o nejpomalejší způsob ze všech uvedených.