Chcete výhodně prodat své zlaté investice?

Investice do zlata vždy byla velmi populární. Peníze mohou ztrácet na své hodnotě, ale když jsou uložené ve zlatě, tak obvykle na hodnotě jen nabírají. Do zlata se investuje z toho důvodu, aby se zde peníze uchovaly do té doby, než nadejde vhodná doba pro jejich využití. Pokud cítíte, že zrovna nyní je ta vhodná doba, měli byste zlato prodat. Je třeba však dát pozor na to, jakým způsobem a zejména u koho budete zlato prodávat, ne všude za něj dostanete stejné peníze.

Pouze seriózní partner

Ať už máte zlato za padesát tisíc nebo padesát milionů, prodávat byste ho měli jen u specializované firmy. Rozdíly v cenách jsou u jednotlivých společností obrovské. V první řadě byste si měli zvolit firmu, která pracuje s aktuálními čísly, cena zlata se totiž neustále mění a to znamená, že byste měli zvolit firmu, která na denní kurz bere ohled a zajistí vám prodej za aktuální cenu. Také je důležité koukat na jméno, zkušenosti a historii. V České republice je nejlepší možností firma Zlaté mince Numismatika. Pokud ji chcete navštívit, musíte vyrazit do Obecního domu v Praze, kde ji najdete v druhém patře.

Jak výkup zlata probíhá

Firma působí na trhu téměř 20 let a zaměřuje se na výkup zlata ve formě zlatých slitků a mincí. Surové zlato ani šperky zde neprodáte. Musí jít o mince a slitky od renomovaných rafinérií jako jsou Argor Heraeus, Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule., Heraeus Hanau, Metalor, Munze Osterreich, PAMP, Perth Mint, Rand Rafinery a další. Před samotným výkupem je vhodné do firmy zavolat a domluvit se. Pokud jde o zlato do 25 tisíc korun, můžete ho fyzicky donést a dostat za něj finanční hotovost. U zlata vyšší hodnoty jsou však podmínky jiné a výkup obvykle probíhá na místě.

Firma potěší profesionálním přístupem a také postupem, který má 4 fáze, jde o předání, kontrolu, fixaci a výplatu. Kontrola probíhá nedestruktivním způsobem a fixace zajistí výkup za aktuální cenu v daném dni. To vám umožní přijít v momentě, kdy je zlato v nejlepším kurzu a získat za něj nejlepší cenu. Výkup se vztahuje nejen na mince a slitky ze zlata, ale také na paládium, platinu a stříbro.