Lego a doba elektronických médií

V dnešní době elektronických médií se pro děti pozornost rodičů, společné hraní (například stavění z lega) či společné čtení často stává vzácností. Stále více dětí si v průzkumech stěžuje, že rodiče tráví příliš mnoho času sledováním mobilů a nevěnují jim pozornost ani když jsou spolu. I proto je čas strávený třeba společným čtením či hraním tak léčivý. Když se rodič s dítětem pustí do společné hry s legem Harry Potter, legem Star Wars, legem Friends, legem Technic, legem Duplo, legem City nebo legem Minecraft, tehdy se musí zároveň soustředit na hru i na své dítě, kterému tak věnuje dostatek pozornosti. Možná tak může být lego z ruzovka.cz inspirací i pro vás.

Někteří rodiče si neuvědomují důležitost dětské hry

Nebo prostě nevědí, jak si s dětmi hrát. Přitom společně strávený čas, pozornost rodiče a hra spolu tvoří kouzelný nástroj na budování vzájemného vztahu mezi rodičem a dítětem. Začleňte proto do svého života a života svých dětí na první pohled obyčejné lego (lego Harry Potter, lego Star Wars, lego Friends, lego Technic, lego Duplo, lego City, lego Minecraft). Společná hra bude mít pro všechny zúčastněné doslova léčebný účinek, bude pomáhat dětem i vám vyrovnávat se s frustracemi každodenního života. Společná hra s legem pomáhá také snižovat množství sourozeneckých sporů, protože ty často vznikají právě z touhy mít rodiče jen pro sebe.

Lego – výborná hračka pro rozvíjení schopností dítěte

Navíc si s legem většina dětí ráda hraje. Co je neméně důležité, velmi rádi si s legem hrají i dospělí (zejména tatínkové). Lego je tedy ideální hračka na společné hraní dětí a rodičů. Pamatujte na to, navštivte web ruzovka.cz a pořiďte sobě a dětem lego Harry Potter, lego Star Wars, lego Friends, lego Technic, lego Duplo, lego City či lego Minecraft.