Kam s autovrakem? Nechejte ho zlikvidovat, ale ekologicky!

Asi každý někdy zažil situaci, kdy on sám nebo někdo ze známých nebo rodiny měl auto, které už nebylo vůbec pojízdné. Jednoduše svou službu splnilo, dosloužilo a je na čase ho zlikvidovat, něco možná použít na náhradní díly a dát tak prostor novým kouskům, které mohou jít do výroby. Takový autovrak však nemůžete nechat jen tan někde ležet nebo stát. Musíte s ním naložit přesně podle zákona, který se opírá o životní prostředí a o to, aby to mělo minimální dopad na ekologii a okolí. Kam s autovrakem, kterého se chcete a potřebujete zbavit?

Když likvidace, tak jedině ekologicky!

Chcete dát auto pryč, ale prodat ho není možné vzhledem k jeho stavu? Pak to vyřešte za pomoci ekologické likvidace. Je to služba, která podléhá zákonu o odpadech v platném znění. Možná na někoho může působit přísně, ale je to z hlediska ochrany životního prostředí nutné. Takový vůz bude starý několik let, je tedy důležité myslet na to, že se v té době nevyráběly vozidla s ohledem na přírodu. Mají v sobě ještě nejrůznější kapaliny jako oleje, nemrznoucí směs, benzín a další a další. Navíc starší vozidla mohou obsahovat škodlivé látky, které neprospívají lidem ani přírodě. Ekologická likvidace vozidel cena vám pomůže zjistit, jak vozidlo správně zlikvidovat, co je k tomu potřeba a jak postupovat.

Co se stává s autem?

Demontáž autovraků je prováděna za pomoci nejmodernějších technologií, které jsou speciálně vyvinuty právě pro ekologickou likvidaci. Likvidace vozidla odhlášení Praha vám pomůže zorientovat se v celém průběhu. Vrak se rozebere, nebezpečné součástky se recyklují, podobně jako všechny provozní kapaliny. Skelety a další kovové části končí v hutích, které se dále využívají a ještě poslouží při výrobě železa.