Jaro je již za dveřmi! Pusťte se do přípravy vaší zahrady

Každý zahrádkář ví, že právě na jaře jej čeká spoustu práce. Roční koloběh začíná a vás čeká příprava celé zahrady na následující rok. Do čeho se však pustit nejdříve? Jaké nářadí se vám bude hodit a na co byste neměli zapomenout?

Nutné vybavení

Myslet byste kromě toho, co vše vás na zahradě čeká, také na pořízení nutného vybavení, které budete ve spojitosti s péčí o zahradu potřebovat. Kromě základního náčiní, jako je rýč, motyčky, hrábě či kolečko budete potřebovat i kousky většího či elektrického nářadí. Kvalitní nabídku nářadí vám nabízí značka blackanddecker, která je na poli nářadí spolehlivým a kvalitním spojencem. V jejich nabídce najdete veškeré nářadí potřebné do domácnosti, dílny, elektronářadí i nářadí zahradní.

Prořez stromů

Pokud máte na zahradě stromy, dopřejte jim jarní prořez, který ovlivní jejich kondici i budoucí úrodu. Prořez stromů se provádí od konce února do konce března, a to nejpozději do prvního rašení pupenů. Starší stromy prořezem omladíte a odstraníte také potencionální zárodky nemocí. U mladých stromů slouží jejich prořez k tvarování. S pravidelným prořezáváním dosáhnete samozřejmě lepší úrody.

Úklid zahrady

Na jaře se budete jistě potýkat také s úklidem celé zahrady a trávníku. S tím vám mohou pomoci elektrické fukary a vysavače od značky black-decker, které efektivně pomohou i s úklidem opravdu velkých ploch. Pustit byste se měli také do úklidu trávníku, který by se měl očistit od listí, větví a suché trávy. Použít můžete i tzv. vertikutátor, se kterým efektivně provzdušníte trávník a zbavíte se nežádoucího mechů a zbytků zplstnatělé trávy.

Příprava půdy

Plánujete-li pěstování a výsadbu některých plodin, budete se muset pustit také do přípravy půdy, tedy pěstební plochy. Zrytou plochu stačí pohnojit minerálními hnojivy a pustit se do kypření.