Jak nejlépe zastřešit terasu?

Rádi byste si z terasy vytvořili místo, kde budete moct trávit čas i během horkých letních dnů či za deštivého odpoledne? Pak bude potřeba pořídit si vhodné zastřešení terasy, které vám zajistí ochranu před nepřízní počasí. Mezi velice oblíbený typ zastřešení se v současné době řadí hliníková pergola s posuvnou střechou, která se skládá z pevné konstrukce a stahovací střechy. A v čem spočívá její obliba?

Proč si vybrat pohyblivé zastřešení?

Pergoly s posuvnou střechou mají oproti jiným typům zastřešení řadu předností. Jednou z hlavních předností pergoly je její stahovací střecha. Díky stahovací střeše totiž nedochází k zastínění oken. Střecha také nebude znemožňovat výhled na oblohu a opalování v odpoledních hodinách. Kromě jiného si budete moci užít i posezení na terase za deště či vychutnat oběd v horkých letních dnech.

Další výhodou posuvné pergoly je její vysoká odolnost a bezúdržbovost na rozdíl od dřevěné pergoly. Hliníkové pergoly nejsou vůbec náročné na údržbu a nevyžadují ani žádnou pravidelnou péči. Pravidelnou péči nevyžaduje ani střecha pergoly, která je vyrobena z velmi odolné PVC látky. S údržbou a péčí o hliníkovou pergolu tak nebudete mít žádnou starostlivost.

Moderní pergola

Nakonec na posuvné pergole oceníte její elegantní a moderní vzhled. Navíc lze pergolu doplnit o několik moderních prvků, které z pergoly na terasu učiní skvělé místo pro rodinné setkání, trávení volného času, posezení s přáteli a jiné aktivity, a to za každého počasí až do večerních hodin. Kromě toho můžete pergolu ovládat pomocí ovládače či napojit na chytrou domácnost a ovládat zastřešení pomocí mobilního telefonu.

Pergolu můžete například doplnit o LED osvětlení, které využijete ve večerních hodinách. O teplo během chladných dnů se pak postarají elektrické infrazářiče. K bočnímu stínění a ochraně před větrem pak poslouží ZIP screenové rolety. Rolety navíc zajistí soukromí před zvědavými sousedy.