3 tipy, jak se efektivně učit na přijímačky

Přijímačky na střední i vysoké školy jsou poměrně náročné. Přípravu na ně byste neměli podceňovat, ale zároveň to s učením zbytečně nepřehánět.

Test na přijímačky prověří vaše schopnosti a znalosti. Pokud jsi ale na úplném začátku, pak pro tebe máme několik tipů, jak se efektivně připravit na přijímací zkoušky. Není to jednoduché, ale s našimi radami to určitě hravě zvládneš!

Čas na průzkum

Testy na přijímačky jsou naprosto nezbytné, jak ale zjistíš, co v nich vlastně bude za otázky. Pokud se hlásíš na specifickou školu, je dobré si o ni zjistit něco víc. Projdi si jejich webové stránky a sleduj, jestli nebudou aktualizovat termíny nebo lákat na přijímačky nanečisto. Některé školy navíc publikují přijímací testy z předchozích let. Nezapomeň se na ně podívat! Mohli by ti pomoct v tvojí cestě za vysněným studiem.

Vypracuj si plán

Ano, víme. Je to klišé, ale funkční klišé. Pokud chceš mít jistotu, že pro přijetí na svoji školu uděláš naprosté maximum, pak si vytvoř podrobný plán, jak toho vlastně dosáhneš. Rozbij ho do měsíců, týdnů a dnů. Každý den si pečlivě naplánuj. Počítej také s domácími úkoly a odpočinkem, který je taktéž velice důležitý! Testy na přijímačky online totiž zvládneš jen ve chvíli, pokud budeš dostatečně odpočatý a tvůj mozek nabitý vědomostmi.

Radši málo a intenzivně

Tento bod přío souvisí s tím předchozím. Kromě plánu ale potřebovat efektivní systém, podle kterého se budeš učit. Začni s předstihem. Klidně o letních prázdninách, aby sis vyzkoušel, co ti nejvíce vyhovuje. Studium přitom nemusí být tvrdé. Uč se chytře. Studuj v malých a intenzivních intervalech, během kterých nezapomínej na zasloužený oddych. A nezapomeň na opáčko před spaním. Když si učivo prohlédneš těsně před tím, než půjdeš na kutě, lépe si ho zapamatuješ. Budeš mít tedy větší šanci přijímačky zvládnout.