Vysavače stvořené pro alergiky

Podle údajů ze studií provedených v České Multicentre Study of Epidemiology, až 40 procent Čechů prohlašuje, že zaznamenává alergické příznaky. Geny mají velký vliv na potenciální onemocnění (pokud rodiče trpí tímto stavem, existuje 80 procent pravděpodobnost, že dítě bude také alergické), ale také faktory prostředí – např. Alergie častěji postihuje obyvatele měst, které jsou více znečištěné. Samozřejmě existuje mnoho druhů alergií a alergenů, které je způsobují, takže způsoby, jak s nimi bojovat, jsou různé. Jedna věc je jistá – pokud se s tímto problémem potýkáme, měli bychom dbát zejména na čistotu bytu nebo domu. To může výrazně zvýšit Vaši životní úroveň. Proto chci dnes napsat o vysavačích pro alergiky – existují nějaké modely, které budou lépe fungovat pro alergiky? Budou centrální vysavače dobrou volbou?

Alergie, ale také např. Astma postihuje děti i dospělé. Jedním z faktorů, které zhoršují příznaky obou nemocí, je prach a roztoči, kteří v nich žijí. U alergiků způsobují alergické reakce, jako je svědění, kašel a dušnost. Proto je tak důležité byt nebo dům důkladně vyčistit. A proč stojí za to hledat speciální vysavač pro alergiky? Vezměme si například skutečnost, že „běžné“ vysavače během používání vyfukují částice alergenu ven, což znamená, že jsou stále přítomny ve vzduchu. Tomu se říká opětovné emise prachu, kterým se musíme vyhnout, abychom mohli úspěšně bojovat se škodlivými alergeny. Vysavač pro alergiky dostupný na trhu mají často navíc filtry (např. HEPA), které jsou určeny k čištění vzduchu proudícího z vysavače. Je to tedy rozhodně lepší volba.

Sáčkové i bezsáčkové vysavače fungují v domácnostech alergiků dobře. Obě řešení mají své silné stránky a konečné rozhodnutí je obvykle určováno různými parametry. Model s jednorázovými vaky snižuje kontakt s kontaminujícími látkami, které se v nich shromažďují. Když je jeden z nich plný, stačí ho vytáhnout, zahodit a nasadit nový. Alergici zde však mají několik úskalí.

Nekvalitní papírové tašky jsou levné, ale nejčastěji nesplňují nejvyšší hygienické normy, zejména při výměně. Pokud nechcete litovat své volby a vystavit se dalším nákladům, zvolte antialergický vysavač se syntetickými nebo látkovými sáčky obohacenými o těsnící mechanismus.

V případě bezsáčkových vysavačů jdou nečistoty a částice alergenu do speciální nádoby. Pamatujte, že po vyčištění by měla být nádrž vždy vyprázdněna, pečlivě umyta a vysušena. Zařízení v této kategorii vyžadují trochu větší nasazení, ale nejsou jednoznačně horší. Vysoce kvalitní modely mají antialergické filtry, které určují jejich účinnost, a speciální mechanismy, díky nimž je odstraňování nečistot z nádoby efektivní a hygienické.

Přesvědčte se sami na https://24doma.cz/40-vysavace-pro-alergiky a vyberte pro sebe ten správný!