Tipy, jak vybírat povlečení

Rozhodli jste se, že si pořídíte nové povlečení a přemýšlíte nad tím, jaké zvolit a kde jej pořídit? Výběr není snadný, neboť se nabízí povlečení z různých druhů materiálů i vzorů. Také e-shopů i obchodů, které tento druh zboží nabízejí, je velké množství. Nechte se inspirovat těmito tipy.

Pro které povlečení se rozhodnout?

Povlečení vybíráme nejen podle barvy a motivu, ale důležitým hlediskem je také materiál, velikost, gramáž a způsob údržby. Pokud patříte mezi ty, kdo zrovna nemají v lásce žehlení, můžete sáhnout do nabídky materiálů, které žehlení nevyžadují. Jestliže vybíráte povlečení pro děti, určitě je potěší povlečení s 3D motivy.

Materiál

Pro výrobu povlečení se používají různé druhy materiálů. Které jsou ty nejčastější?

  • Bavlna

Tento materiál je oblíbenou klasikou. Je prodyšný, měkký, dobře saje pot. Nevýhodou je nutnost žehlení.

  • Krep

Jedná se o druh bavlny, která se upravuje strojově. Ne každému však tato úprava vyhovuje. Velkou výhodou je, že povlečení není nutné žehlit.

  • Mikrovlákno

Díky své hebkosti může připomínat hedvábí. Tento druh povlečení je antialergenní, je tedy vhodný pro osoby s alergií či astmatem. Bonusem je i snadná údržba. Je nemačkavé a rychle schne.

  • Flanel

Ideální volba pro chladné zimní měsíce. Jedná se o počesanou bavlnu, která má oboustranný vlas. Je příjemná na dotek, izoluje teplo a dobře saje pot.

  • Satén

Pokud patříte mezi milovníky luxusu, saténové povlečení je rozhodně luxusní. Nabízí potěchu pro oko a spokojený spánek. V letním období příjemně chladí a také jeho údržba není náročná.

Široký výběr různých druhů materiálů, vzorů a barev nabízí e-shop ceskeluzkoviny.cz.

Velikost

I na velikosti záleží. V současné době lze vybírat nejen z rozměrů klasických, ale i větších. Než se tedy pro jakýkoli druh povlečení rozhodnete, nejprve si pečlivě změřte svůj polštář a peřinu nebo deku, pod kterou spíte. Povlečení může plnit správně svoji funkci pouze v případě, že zvolíte tu správnou velikost.