Snížený podvozek vypadá fantasticky, jak ho dosáhnout?

Všimli jste si na silnici vozů, které mají snížený podvozek? Nejde jen o doménu řidičů z filmu Rychle a zběsile. Snížený podvozek si můžete dopřát také. Na tuningových akcích je zcela běžné, že se zde řidiči rádi chlubí touto úpravou. Vypadá to již na pohled velmi zajímavě, když je světlá výška vozu snížena a vůz tak vypadá více sportovně. Nejlépe to působí v kombinaci s litými koly, následně může každý vůz vypadat úchvatně.

Vliv na jízdní vlastnosti

Jak už jistě tušíte, snížený podvozek má výrazný vliv na jízdní vlastnosti. Když vůz jede, musí se poprat s odporem vzduchu, proto mají vozy aerodynamický tvar. Odpor vzduchu se sníží i při snížení podvozku. Pod vozidlem následně proudí méně vzduchu, což vám umožní snížit odpor vzduchu a dosáhnout lepší ovladatelnosti i zrychlení. Snížení zlepší přilnavost pneumatik k silnici, takže to na řízení okamžitě poznáte. Snížením podvozku se změní těžiště vozu. Čím níže je těžiště vozu položeno, tím lépe se vůz ovládá a sníží se i riziko převrácení. Váš vůz bude skvěle vypadat a získá sportovní nádech. Pokud už sportovní vůz máte, bude vypadat ještě lépe. Každý se rád otočí za vozem se sníženým podvozkem.

Kde potřebné komponenty zakoupit?

Vybavení pro snížení podvozku nepořizujte kdekoliv. Pokud byste pořídili neznačkové vybavení jen kvůli nízké ceně, mohlo by mít špatnou kvalitu a vaší investice byste mohli litovat. Jednou z nejlepších možností je výškově stavitelný podvozek od výrobce AP Sportfahrwerke. Nejlépe ho zakoupíte v českém eshopu VWshop.cz, kde pořídíte výškově stavitelné podvozky pro jednotlivé značky vozů. Spolehněte se na dodavatele, který se v tomto sortimentu vyzná a neuděláte chybu.