Ochraňte svůj dům během dovolené před zloději

Současné zloděje mnohdy nezastaví ani bezpečnostní zámky. Pokud chcete ochránit svůj majetek a to nejen během vaší zasloužené dovolené, je potřeba učinit některá důležitá opatření. Pojďte se na ně s námi podívat.

Základem jsou bytelné dveře

Vchodové dveře jsou jednou z možností, jak se může zloděj dostat do vašeho domu či bytu. Je proto potřeba, aby byly bytelné. Ideální jsou dveře kovové, které mají vyšší bezpečnostní třídu.

Další bezpečnostní prvky

V současné době si řada majitelů nemovitostí pořizuje alarm nebo fotopast. Díky současným moderním technologiím lze obojí propojit s chytrým mobilním telefonem a díky tomu máte svůj dům pod neustálou kontrolou. Nečekaný zvuk alarmu často zloděje odradí.

Fotopasti fungují nejen ve dne, ale i v noci. Vzhledem k tomu, že v nabídce jsou fotopasti s neviditelným nočním přísvitem, ten tak není pro lidské oko viditelný a případný narušitel tak nemá šanci fotopast, pokud je dobře ukrytá, odhalit. Díky tomu zabráníte jejímu poškození nebo dokonce krádež. Velký výběr fotopastí nabízí e-shop e-fotopast.

Velkým pomocníkem je i vhodné venkovní osvětlení domu. Využít můžete venkovní osvětlení s čidlem. Světlo se tak rozsvítí v případě, že se objeví nežádoucí pohyb. Lze také využít osvětlení, které je propojeno s mobilním telefonem. Mezi další možnosti pak patří osvětlení s časovačem. Osvětlení se bude rozsvěcet v určitých intervalech i tehdy, když budete mimo dům.

Pozor na sociální sítě

Kdo z nás by se nechtěl pochlubit, že odjíždí na zaslouženou dovolenou. Tato informace se však může dostat do nechtěných „rukou“ a vy tak zloděje přímo vybízíte k návštěvě vašeho prázdného domu.

Vyplatí se připojištění domácnosti

Výše uvedené možnosti jsou dobrým základem pro ochrnu vaší domácnosti, přesto však nemusí být stoprocentně účinné. Pokud přeci jen zloději navštíví během vaší nepřítomnosti váš dům, může vám ztráty pokrýt kvalitní pojištění domácnosti.