Obchod se starožitnostmi v Praze

Pokud chcete výhodně zpeněžit jakoukoliv starožitnou věc, nebo si naopak nějaký starožitný předmět koupit ať už jako bytový doplněk nebo výhodnou investici, navštivte v Praze Antikvitu. Jedná se o obchod, kde jsou starožitnosti v Praze vykupovány i prodávány. Jeho majitel ing. Antonín Popelák jej otevřel mezi prvními po roce 1989 a dodnes zde působí prakticky neměnný personál. Setkáte se zde s pochopením, vstřícností i velkou odborností.

Co se v Antikvitu vykupuje a prodává?

Obchod Antikvita vykupuje a prodává starožitné zboží všeho druhu. Můžete zde výhodně prodat své staré šperky, hodinky, nebo starý fotoaparát, mosazný dalekohled či námořní přístroj. Dalším starožitným zbožím jsou například zbraně, a to jak chladné, tak palné, lovecké tesáky i militarie. K nejpočetnějším starožitnostem patří kuchyňské potřeby, jako jsou talíře, číšky, podnosy, tácy nebo celé soupravy, stříbrné příbory, hmoždíře, měděné formy a další starožitné nádobí. Oblíbené jsou také různé sošky, skleněné poháry, karafy nebo šálky. Starožitnostmi jsou ale také staré hračky, zvláště panenky, vláčky nebo parní strojky.

Odhad

Vedle výkupu a prodeje starožitností si může v Antikvitu nechat udělat i ústní či písemný odhad šperku, prstenu, diamantu, obrazu či jakéhokoliv jiného starožitného předmětu. Majitel obchodu ing. Antonín Popelák provádí odborné posuzování starožitností již dlouhá léta a zároveň je místopředsedou Sdružení obchodníků se starožitnostmi. Odhady jsou v obchodě prováděny ve výkupních dnech, ale můžete se osobně domluvit i na jiném pro vás vhodném čase.

Výkup starožitností a šperků

Chcete-li prodat jakýkoliv starožitný předmět nebo šperky v Praze, tak je obchod Antikvita buď přijímá do komisního prodeje, nebo vám za zboží rovnou vyplatí hotové peníze. Antikvita si vybere provizi, která činí pouze 23% z ceny včetně DPH. Žádné další poplatky za odhad či posouzení se zde neúčtují. Ani kupujícímu není žádná další provize účtována. Veškeré zboží je pojištěno u České Kooperativy, která poskytuje vysoké garance dané jednak právní subjektivitou, a jednak dlouholetou tradicí kamenného obchodu Antikvita.