Monitorování zvěře a ochrana majetku? To vše zařídí fotopast!

Pokud hledáte šikovného pomocníka pro monitoring zvěře nebo ochranu vašeho majetku, zkuste vsadit na fotopast. Jedná se o plně automatické digitální zařízení, které dokáže vyhotovovat fotografie a krátká videa přes den, ale i v noci. Díky tomu dokáže efektivně ochránit váš majetek, ale také monitorovat pohyb zvěře.

Fotopast a její funkce

Jelikož fotopast funguje naprosto automaticky, nemusíte ji nutně nijak obstarávat. K jejímu spuštění dochází v okamžiku, kdy se před zorným polem snímače objeví pohyb, ať už jde o pohyb zvěře či člověka. PIR čidlo se však nespouští ve chvíli každého pohybu, ale pokud dojde k teplotnímu pohybu. Tím se eliminují stovky fotografií, které by vznikly zbytečně. Fotopast je nejčastěji užívána k monitoringu zvěře, ale také jako pomocník pro zabezpečení objektů a k ostraze.

Kam se vše ukládá?

Vyhotovené fotografie a videa o maximální délce jedné minuty se ukládají na SD kartu fotopasti. Nové modely fotopastí umí odesílat fotografie přímo na mobilní telefon formou e-mailu či MMS zprávy. To vám dává možnost mít dokonalý přehled o tom, co se před fotopastí děje.

Výběr fotopasti

Při výběru fotopasti záleží především na vašich finančních možnostech a požadavcích na funkce fotopasti. Nejprodávanějšími u nás jsou fotopasti BUNATY. Pokud do fotopasti příliš investovat nechcete, volte fotopasti Scout Guard 520 či Acorn 3310, jejichž cena se pohybuje do 2 500 Kč. Rozdíl je jen v tom, že fotopast Acorn má LCD barevný displej, díky tomu si můžete fotografie prohlížet ihned na místě.

Kvalitnější fotopast

Pokud vám nevadí do fotopasti investovat, vsaďte na fotopasti BROWNING či BUNATY, které mají menu v českém jazyce. Obě tyto fotopasti vynikají kvalitou pořizovaných fotografií. Vyberte si tu, která je ideální právě pro vás na základě vašich požadavků.