Jaké výhody má offshore společnost

Offshore společnost může přinést velké množství výhod svému majiteli a jeho podnikání. Slyšeli jste někdy o tomto druhu podnikání? Pojďme se podívat, o co se jedná.

Offshore společnost

Offshore společnosti jsou takovými společnostmi, které sídlí na území určitého státu, který pro ně připravuje mnohem výhodnější podmínky pro její existenci, než domovská zem. Histrie takových společností sahá daleko do historie, což je patrné i z jejího názvu, jelikož si offshore můžeme přeložit jako mimo břehy.

Má to souvislost se starou Anglií, kdy chytří obchodníci přišli na to, že pokud budou mít sídlo své společnosti na některém z ostrovů, který nespadá pod Anglickou korunu, neplatí pro ně její zákony a tedy nutnost platit králi či královně daň. A na stejném principu dnes funguje i každý moderní offshore společnost.

I dnes se jedná o společnosti se zvýhodněnými podmínkami své existence, které jsou často spojeny s nulovou existencí daňové zátěže, a odpadávají i některé další povinnosti. Navíc jejich majitelů jsou zcela v anonymitě díky neveřejným rejstříkům, a tak je jejich soukromí naprosto chráněno.

Takto výhodné podmínky umožňují zahraničním společnostem některé státy, které vystupují jako daňový ráj. Ty mají nastavenou svou jurisdikci pro zahraniční společnosti takto atraktivně proto, aby do své země přilákaly co nejvíce kapitálu ze zahraničí.

International Business Company

Pro takovou společnost je typické založení na podstatě IBC společnosti, tedy International Business Company, která se řídí speciálními zákony a v praxi tak nemusí plnit tak přísné podmínky jurisdikce dané země ve které podniká. Díky tomu má řadu nejen daňových výhod.

Krom minimální daňových povinností však offshore společnosti nabízí i lukrativní adresu, která zaujme klienta a společnost díky ní vypadá mnohem prestižněji.