Logo – priorita v budování firmy

Možná se vám nemusí zdát logo zprvu tak důležité jako ostatní faktory při budování firmy, ale právě na něm hodně závisí. Logo buduje image a tvář vaší firmy. Tvorba loga je největší prioritou. Nemyslete si, že podnikání bez loga vás dostane na výsluní. Nikdo si vaší značku nezapamatuje a vy brzo můžete skončit. Mít logo je stejně rozhodující jako vlastnit kvalitní produkty a pozitivní doporučení a ohlasy.

Logo přitahuje pozornost lidí

Logo dělá první úsudek a je základem osobnostního profilu vaší firmy. Musí být snadné, čitelné a lehce zapamatovatelné. Logo vás odtrhne od konkurence a pamatujte na jedno, vždy zvítězí ten silnější. V podstatě až tak nezáleží na tom, v jaké branži chcete vynikat, ale způsob, jakým to učiníte – jak se zviditelníte.

Třeba i prodejna s míči dokáže být na předních místech žebříčku popularity. Pokud ví, jak lidi přimět sportovat, jak si zvolit správné logo a další reklamu – strčí do kapsy i zdánlivě prodejnější kosmetické přípravky. Logo zkrátka a jasně, představuje vaší společnost jako autoritu v profesním prostoru.

V dnešním světě se tomuto procesu vytváření půdy pro budování společnosti nazývá branding. Je o

vyprávění příběhu, který ovlivní emoce zákazníků. Pracuje na tomto jednoduchém principu a záleží hlavně na tom, jak je postavena značka dané společnosti. Pokud si nevíte rady, oslovte specialisty.

Ty dají vaší představě finální podobu od barev, tónů až po fonty. Tvorba loga je jejich denním chlebem. Až poté si můžete být jisti, že bylo vaše logo správně uchopeno, a tak se také dostane do podvědomí lidí. Špatná reklama z vás hvězdu v podnikaní neučiní. Buďte o krok napřed od konkurence.

Vaše logo vede pomyslné koně k vodě

Logo je vaše identifikace. Je to symbol, kterým se odlišujete od ostatních. Dobrá tvorba loga evokuje vizuální a esteticky příjemný zážitek – vyvolává pozitivní vzpomínku na vaší značku.