Kvalitní baterie je u AKU vrtaček vším

Co všechno musíte vědět, abyste správně vybrali kvalitní AKU vrtačku? To vám povíme v tomto článku.

AKU vrtačky Bosh jsou naprosto nezbytnou součástí každé domácí dílny. A nejen domácí. Určitá řemesla se bez nich vůbec neobejdou. V následujících řádcích vám proto ukážeme, na co si dát pozor při jejím výběru.

Baterie především

AKU vrtačky Bosh se mohou pochlubit především svoji kompaktností. Té by ale nebyly schopné dosáhnout, pokud by nebyly vybaveny kvalitní baterií. Jestliže se tedy chystáte pořídit novou vrtačku, baterie je první věc, která by vás měla zajímat. Nejprve si proto zjistěte, jaký typ baterie vlastně AKU vrtačky Bosh vašeho výběru využívají. Nejčastěji se setkáte s Li-ion bateriemi. A to je jen dobře.

Právě tyto bateriové články jsou nejkvalitnější a zajišťují optimální výdrž při práci. Jejich kapacita je vysoká, stejně tak jako výkon. I u těchto baterií se ale můžete spálit. Dávejte si proto pozor především na cenu. A jestliže kupujete použitou vrtačku, pak raději baterii vyměňte za novou. Výjimečně se pak můžete setkat ještě s NiCd a NiMh bateriemi. Ale to jen na bazarech, protože se už od roku 2017 nevyrábí.

Jaké funkce zvolit?

Kromě baterie si hlídejte také výkon vrtačky a hlavně dodatečné funkce. Potřebujete příklep? Pak se nezapomeňte ujistit, jestli ho vaše vrtačka vůbec bude mít. Příklep vám totiž umožní provrtat plast, dřevo nebo kov bez jakýchkoliv větších problémů. Bez něj to ale budete mít výrazně těžší. Proto vybírejte podle toho, na co vlastně vaši vrtačku budete potřebovat.

K zahození není ani možnost regulace otáček. Některé AKU vrtačky Bosh nabízí dvě rychlosti, které můžete podle potřeby regulovat. To se bude hodit například při šroubování, kdy je potřeba ubrat z klasické rychlostí. Určitě ale oceníte i další funkce. To už je ale jen na vás. Musíte si totiž určit, co vlastně od vaší vrtačky požadujete, na základě toho poté určit rozpočet a vyrazit na nákup.