Kontejnery otevírají neuvěřitelné možnosti ve světě moderního bydlení

Obytné kontejnery jsou skvělou a moderní záležitostí pro mladé páry, ale klidně i vícečetné rodiny. Nejen, že jsou cenově dostupné a ekologické, ale také rychle sestavitelné. Navíc nabízejí nekonečné architektonické možnosti.

Jedná se o extra odolné moduly, které můžete stohovat téměř v jakémkoliv uspořádání, nemluvě o přizpůsobení vybavení – klidně i tomu luxusnímu. Je to zkrátka a jasně – lehce přizpůsobitelná alternativa tradičního domu, která s sebou přináší tedy i pronájem kontejnerů.

Obytné kontejnery však slouží také pro jiné účely, než k bydlení. Mnohdy si z nich lidé staví levné, přesto efektivní kanceláře. Kombinací více kontejnerů na sebe, umožní také vznik několika pater.

Proč jsou tolik oblíbené?

Jelikož si uživatelé mohou dopřát klidně tři ložnice a nemusí přistavovat zdi ke svému domu složitým zednickým způsobem. Žádné bourání příček se v tomto případě nekoná! A ani se vás netýká žádný úklid, což je skvělé. U modulů se k sobě připojí jen několik dalších desek a je hotovo. Umíte si představit postavit jednodušší dům, přesto s perfektní izolací?

Výhody kontejnerových domů

Obvykle jsou nákladově nižší, než konvenční bydlení, protože jejich výstavba vyžaduje méně stavebních materiálů a práce. Modulární domy jsou odolné a k jejich výrobě se používá ocel. Je však potřeba takovému domu dodat na přísunu světla. Je dobré zvážit instalaci skleněných oken nebo světlíků, aby váš dům působil přirozeně a vy jste se tu cítili dobře.

Kdo neshání nové bydlení, máme tip na závěr

Jelikož žijeme v době, kdy vesměs plno nejrůznějších kulturních akcí, probíhá venku pod širým nebem, možná se vám bude hodit pronájem oplocení a mobilních toalet. Pronájem oplocení je jasný – je potřeba ohraničit prostor, kde se bude daná událost konat. A pronájem mobilních toalet je zase nutný z hlediska hygieny a zajištění pohodlí pro členy těchto veřejných událostí.