Kapesní vaporizér jako praktický a diskrétní společník

Kapesní vaporizér je dobrou volbou pro všechny, kteří hledají spolehlivého, ale zároveň diskrétního společníka. Že jste o vaporizéru ještě neslyšeli? Přečtěte si o něm v tomto článku více.

Na byliny

Vaporizér ocení všichni, kteří hledají přístroj na inhalaci nejrůznějších bylin. Vaporizér totiž slouží k tzv. vaporizaci, tedy přeměně látek z kapalného či pevného skupenství na skupenství plynné. Vaporizéry se používají v aromaterapii, jelikož díky němu může docházet k inhalování účinných látek. Vaporizovány jsou nejčastěji různé durhy bylin, přičemž nejvhodnější jsou takové, které obsahují těkavé látky, tedy esenciální oleje, silice a pryskyřice. Vaporizována tak může být například máta, meduňka, šalvěj, eukalyptus, tea tree, divoká růže či konopí.

Proces

Vaporizuje se poměrně při vysokých teplotách a odpařené látky se vdechují do plic. Nemusíte se však obávat, páry, které vycházejí z vaporizérů jsou chladné. Byliny ve vaporizéru jsou totiž zahřívány, nehoří. Nedochází tedy ke vzniku karcinogenního dehtu, oxidu uhelnatého či uhličitého.

Druhy vaporizérů

Ideálním je pro vás samozřejmě kapesní vaporizér, který je nesmírně praktický, snadno se skladuje a vejde se vám i do malé kapsy. Navíc nabízí možnost velmi diskrétního používání. Vybrat si můžete z rozmanité nabídky vaporizérů, a to na základě funkcí, designu, barev, ceny, teplotních stupňů apod.

Ten pravý

A jaký je ten pravý právě pro vás? Rozhodující pro vás může být cena, která se liší na základě funkcí vaporizéru a výbavy. Některé vaporizéry jsou totiž dodávány s veškerým příslušenstvím, některé mají ergonomický tvar a některé mají i 5 teplotních stupňů. Rozhodující pro vás však může být i samotný design vaporizéru. Některé z nich jsou dokonce opatřeny nádržkou na esenciální oleje.