Jak si vybrat plot – jednoduché rady, které pomohou!

Uvažujete-li, že pořádáte svému domu nový plot a tím pádem jej zkrášlíte? Pak je nutno se nad celým výběrem zamyslet a nepodcenit to. Přeci jen chcete, aby váš dům nějak vypadal, působil moderně a hlavně, aby plot, který se u vás na pár let určitě usídlí, byl kvalitní a správný. Bude venku, musí snášet změny teplot a různá roční období. Jaký plot tedy vybrat? A nad čím přemýšlet, než jej pořídíte?

Zaměřte se na materiál

Jednou z prvních věcí, kterou musíte řešit je právě materiál. Musíte zvolit ten, který bude správný a bude ideální pro váš dům. Bude to plast? Dřevo? Necháte si okolo domu narůst živý plot? Zvolíte jednoduché pletivo? Nebo se raději uchýlíte pro kovové ploty? Každý materiál má něco do sebe, každý materiál bude mít svá negativa. Za nás jednoznačně vyhrává kov, což je materiál, který je pevný, odolný a jen tak něco jej nepoškodí.

Správná úprava

Samotný kov, pokud se budeme bavit o něm, bývá zranitelný, musí se zvolit správná povrchová úprava. A ta se může ve finále prodražit. Nicméně, ty levnější varianty nemusí být vždycky stoprocentně kvalitní a mohou začít rezivět. Takový dobře upravený plot může vydržet i padesát a více let, bez větších zásahů.

Jaká je jeho údržba?

Údržba je další důležitou věcí. Možná si říkáte, že si pořídíte levný plot, ušetříte. Jenže do něj budete muset rok co rok investovat čas a finance do péče o něj či renovace. U dřeva to jsou nátěry, u živého plotu zase zástřih, podpora růstu a podobně.

Cena a vzhled

Cenu a vzhled řešíte jako první, ale mělo by to být kritérium, které řešíte mezi posledními. Moderní ploty kovové fotogalerie přinášejí spoustu moderních vzhledů, které však kladou důraz na kvalitu provedení, což je u výběru plotu jedna z nejhlavnějších věcí. Výběr plotu není radno brát na lehkou váhu.