Jak na domácí sušení ovoce

Sušení ovoce, ale i zeleniny nebo bylinek je velmi jednoduché a každý ho zvládne u sebe doma. Při dodržení správného postupu je sušené ovoce nejen velmi lahodné, ale je i skvělým zdrojem různých vitamínů a minerálů.

Proč je vhodné sušit ovoce?

Sušení je v podstatě přirozený způsob konzervace plodin a rozhodně není žádnou novinkou. Domácí sušičky se v současné době stále častěji stávají součástí domácností a my můžeme říct, že je to jenom dobře. Velmi kvalitní sušičky nabízí například i firma Konel Zlín.

Během správného sušení se zachovává většina minerálních látek, vlákniny i živin, které ovoce má v čerstvém stavu. Sušené ovoce navíc získá výraznější chuť a ovoce, které je normálně kyselé se stane o něco sladším, protože v průběhu sušení dochází ke koncentraci cukrů. Je však důležité postupovat pomalu a opatrně, protože například příliš vysoká teplota ovoce naopak většiny živin zbaví.

Jaké ovoce sušit a jak vlastně?

Sušit lze v podstatě jakékoliv ovoce. Důležité je, aby bylo čisté, nepoškozené, samozřejmě bez plísní a zralé. Nejvhodnější jsou například oblíbená jablka a hrušky, ale i banány nebo meruňky. Existuje také několik způsobů, kterými můžete ovoce sušit.

Prvním z nich je klasický způsob sušení na rámu se síťovinou. Ovoce jednoduše rozložíte tak aby se nepřekrývalo a umístíte do teplé místnosti, třeba přímo nad radiátor. Dalším způsobem je sušení za pomocí horkovzdušné trouby s větrákem, nebo za použití sušičky. Prvotní investice do sušičky se sice o něco vyšší, ale na Konel-zlin.cz můžete zakoupit velmi kvalitní kousky, které budou dlouho a spolehlivě sloužit.

Pokud budete se službami firmy spokojeni, určitě můžete využít i jejich dalších služeb. Firma se zabývá například návrhem, konstrukcí a výrobou rozličných řešení jako jsou jednoúčelové stroje, a zaručují přesné navržení podle přání zákazníků.

 

Další využití sušárny?

Pokud investujete do vlastní sušičky, rozhodně není nutné v ní sušit pouze lahodné ovoce. Při koupi dostatečně velké a výkonné sušárny tak můžete s klidem sušit například papír, piliny, ale i cihly nebo dřevo. Jelikož se firma zaměřuje i na vývoj řešení, kterým jsou dřevoobráběcí stroje můžete se na ně spolehnout jako na odborníka v oboru a s klidem v duši můžete jejich produkty využít i na sušení dřeva do krbu.