IT jde nahoru – kurz marketingu vás vrátí zpátky do práce

A zase ta pandemie! Bohužel je stále o čem mluvit. Koronavirus zahýbal životem mnoha lidí. Zanechal po sobě spoustu nezaměstnaných, zkrachovalé podniky a zpustošenou ekonomiku. Státní dluh budeme splácet ještě hodně dlouho. Přece jen se ale některým oborům daří, např. IT jde nahoru. Kurz marketingu vás vrátí zpátky do práce a nabídne nové možnosti uplatnění…

Trh práce po koronakrizi už nebude jako dřív

Hospodářský růst a vzkvétající ekonomika jsou podmíněny úspěchy podnikatelů, jejich tvrdou prací a nízkou nezaměstnaností. Přísné (leckdy nesmyslné) vládní restrikce nevratně poškodily některá odvětví byznysu. Hotely, restaurace a cestovní kanceláře se z toho z velké části vůbec nevzpamatují.

Významná část z nich zanikne. Ti, kteří pracovali mnoho let v oblasti gastra, cestovního ruchu a služeb, musí počítat s tím, že trh práce se zcela jistě změní. A to na pěknou řádku let.

Zákazy, restrikce a rekvalifikace

Zakázala vám vláda činnost? Nemůžete už několik měsíců pracovat a vyčerpali jste se ze svých finančních rezerv? Jediné možné řešení je přeorientování do jiného oboru. Přece jen v této chvíli existují i oblasti, které vzkvétávají a představují slibnou záruku budoucnosti. Např. absolvujte kurz online marketingu.

Co radí personalisté a odborníci lidem, kteří mají díky vládě ČR znemožněno pracovat a pokračovat ve své obvyklé činnosti? K jejich nelibosti jim radí, ať se nechají zaměstnat tam, kde stále hledají volné šikovné ruce.

IT, marketing a e-commerce

Konec negativ, pojďme se podívat, kdo je na tom lépe. Jestliže nemáte vzdělání ve zdravotnictví (doktorů a zdravotních sestřiček je stále nedostatek), neoplýváte nadáním či trpělivostí na to, aby se z vás mohli stát učitelé, existují i další zajímavé možnosti. Prosperující firmy dnes najdete v IT a marketingu. Také e-shopy zaznamenaly velký nárůst tržeb za poslední měsíce. Sázka na e-commerce se vyplatí!

Poptávka IT firem po zaměstnancích sílí

Jestliže si moc netykáte s online světem, internetem a technickými vymoženostmi, máte nejvyšší čas se zdokonalit. Úřady práce nabízejí proplacení rekvalifikačních kurzů pro ty, co jsou vedeni v jejich evidenci jako uchazeči o zaměstnání. Rekvalifikační kurzy marketingu si můžete u vzdělávacích společností zaplatit i sami. V této branži se vám investované peníze rychle vrátí.

Kromě počítačových a marketingových znalostí se v dnešní době hodí i personalistika a účetnictví.

Ministerstvo výjimečně povolilo kurzy marketingu online

Rekvalifikační kurzy brzdí koronavirus, přesto je zájem o ně vysoký. Z tohoto důvodu se Ministerstvo školství (MŠMT) rozhodlo udělat výjimku a umožnit zájemcům, aby se po dobu nouzového stavu vzdělávali v online formě. A kde najdete přehled marketingových kurzů? Vyzkoušejte přehledný vyhledávač na stránkách https://rekvalifikacnikurzy.cz/. Do vyhledávacího políčka zadáte třeba marketing Ostrava a ihned se vám zobrazí přehled kurzů s nejbližšími termíny. Studium marketingu můžete zahájit kdekoliv po České republice – v Čechách i na Moravě.

Jako absolvent marketingového kurzu si najdete práci v marketingové agentuře, jako jsou marketingový stratég, správce sociálních sítí, copywriter, reklamní textař, SEO konzultant a PPC specialista. Ti úspěšní se pak vydávají na dráhu volnonožce a pracují sami na sebe.

Práce v IT přináší řadu výhod: jistotu pracovního uplatnění, široký záběr profesí, slušnou mzdu a práci na home office.