Co je digitální a ofsetový tisk?

V jihočeských Chotovicích u Tábora působí rodinná tiskárna pod názvem Abc tiskárna. Všem zákazníkům nabízí komplexní polygrafické služby, jejichž základem je ofsetový, digitální a velkoformátový tisk. Pro zákazníka je velkou výhodou možnost objednávání zakázek online na adrese firemního e-shopu. Rovněž kalkulace tisku je pro zákazníky k dispozici online.

Co Abc tiskárna nabízí?

Naprostou většinu produkce Abc tiskárny tvoří reklamní a propagační materiál. Tím jsou například samolepky a etikety, které je možné lepit na jakýkoliv materiál. Samolepky jsou buď papírové, které jsou vhodné do vnitřního prostředí, nebo omyvatelné PVC fóliové určené na auta, stroje či výlohy. Dále jsou to například poznámkové bloky, brožury, katalogy, letáky, vizitky, kalendáře či svatební a úmrtní oznámení.

Digitální tisk

Tento druh tisku je určen pro zakázky o menších nákladů, neboť se může tisknout od jednoho kusu přímo z počítače. Je také méně náročný na přípravu než tisk ofsetový. Digitální tisk Tábor se používá pro tisk vizitek, letáků, pozvánek, plakátů, brožur a dalšího reklamního materiálu do formátu SRA3+. Oproti ofsetovému tisku tato technologie nevyžaduje dlouhý přípravný proces přes CTP a při každém tisku lze navíc aktualizovat obsah bez nutnosti výroby nových tiskových desek. Přitom kvalita je srovnatelné s ofsetem a zaručuje ji nový tiskový stroj Xerox Versant 180 Press.

Ofsetový tisk

Na rozdíl od digitálního tisku je ofsetový tisk Tábor vhodný pro vícenákladové zakázky. Osvit tiskových desek trvá při této technologii sice dlouhou dobu, ovšem umožňuje následný tisk neomezeného počtu produktů za velice nízké ceny. Princip ofsetového tisku spočívá ve dvou rozdílných plochách, na kterých se využívají odlišné fyzikálně-chemické vlastnosti. Abc tiskárna využívá ofsetové technologie od firem KBA a Adast k tisku katalogů, vizitek, novin, brožur, hlavičkových papírů, lepených bloků, prospektů a mnoha dalších produktů do formátu A1.