V žádné interiéru nesmí chybět kvalitní svítidla

Žádný interiér se neobejde bez svítidel. Dokonce i pravěcí lidé používali osvětlení svého příbytku, v té době to byl oheň, případně louče. Do dnešních dnů platí, že bez světla se člověk neobejde, proto je třeba řešit osvětlení každé místnosti. Potřebujete právě nyní vybrat svítidla do vašeho nového bytu, nebo jste zrekonstruovali váš dům a chcete zařizování začít svítidly? Záleží hodně na vašich rozvodech elektřiny, někde je na stropě vyveden pouze jeden světelný kabel, jinde je počítáno předem s větším množstvím svítidel. Ale nebojte se, sice záleží na konkrétních dispozicích interiéru, všude ale lze vymyslet efektivní a estetický systém osvětlení. Pokud si nebudete s výběrem sami vědět rady, neváhejte se obrátit na profesionály, kteří vám rádi poradí.

Kam se svítidly

Než začnete vybírat tvar svítidla, je třeba nejprve vytipovat, jaký typ svítidel se vám bude hodit v interiéru, zda budete mít stropní svítidlo kombinované s nástěnným svítidlem, stojací lampou či zvolíte raději závěsné svítidlo a bodovky. Ideální je nejprve vybrat světelné zdroje, ty totiž z velké části rozhodují o tom, jak bude dané svítidlo účinné.

Velmi oblíbeným řešením osvětlení jsou vestavná svítidla, kterých existuje hned několik typů. Rozhodněte se pro LED panely, elegantní a přitom velmi praktické světelné zdroje. Nepráší se na ně, nemusíte se o ně starat a LED světelný zdroj představuje ideální volbu z hlediska spotřeby energie, svítivosti a životnosti. Jako hlavní i doplňkové osvětlení ale mohou sloužit i klasické vestavné bodovky. Nejúspornější LED světelné zdroje se dnes už používají téměř ve všech typech svítidel. Můžete si tedy vybrat k centrálnímu osvětlení místnosti závěsná i stropní svítidla, zapuštěná i třeba systémová a doplnit je o nástěnná svítidla, stolní či stojací lampy nebo některý typ dekorativního osvětlení.