5 důvodů, proč si zvolit vinylovou podlahu

Výběr podlahových krytin je dnes opravdu pestrý. Každý typ podlahy vám však přináší jiné vlastnosti, výhody a hodí se do jiné místnosti. Přemýšleli jste už nad pořízením moderní vinylové podlahy?

Vinylová podlaha

Vinyl a vinylová podlaha patří mezi oblíbené a moderní podlahové krytiny. Hlavním důvodem je především to, že jsou antistatické, ale mají také antibakteriální vlastnosti, navíc jsou opravdu odolné, nehořlavé a pružné. Vinylová podlaha poslouží i jako náhražka za parkety či laminát. Nemusíte se obávat ani údržby, péče o vinylovou podlahu je opravdu snadná.

Pestrý výběr

Skvělé je, že existuje opravdu pestrá škála stylů, různých vzorů, barev a textur, ve kterých může být vinylová podlaha vyhotovena. Díky tomu je kvalitní vinyl dobrou volbou pro široké spektrum zákazníků a domácností, jelikož si každý vyberete to pravé pro něj.

Snadná péče

O vinylovou podlahu se nemusíte nijak extra starat. Její údržba je nenáročná a prach či nečistoty odstraníte jednoduše s pomocí vlhkého hadříku. Vinylové podlahy jsou odolné proti vlhkosti a nevyžadují žádné speciální čištění či údržbu.

Odolnost

Velkou výhodou vinylových podlah je jistě také jejich odolnost. Hodí se tak i do frekventovaně navštěvovaných místností, které jsou maximálně využívány. Díky vrchní polyuretanové vrstvě je vinylová podlaha odolná proti oděrkám, zářezům, skvrnám i poškrábání. Ideální do domácností, kde nechybí děti a domácí mazlíčky.

Nízké náklady

Vinylová podlaha je díky pestré nabídce vzorů skvělou alternativou ke dřevu či dlažbě. Do vaší domácnosti přinese vzhled a dojem přírodních materiálů, přitom za mnohem nižší náklady.

Příjemný pocit

Kromě toho je vinylová podlaha také nesmírně příjemnou, jelikož je podlaha příjemně měkká. Podlaha je také protiskluzová, tedy ideální do domácností s dětmi.