4 tipy na příjemnější hubnutí

Rádi byste své číslo na vaší váze snížili alespoň o pár kil? Nečekejte a pusťte se do hubnutí. Ztráta přebytečných kil není založena jen na odpírání si a trápení s omezením v jídle. Objevte čtyři tipy, díky nimž bude hubnutí snazší a příjemnější.

Vyberte si sport, který vás baví

Ke zdravému a rychlejšímu hubnutí je nutné zapojit do vašeho režimu pravidelnou sportovní aktivitu. To může být problém, zvláště pro osoby, které se sportováním teprve začínají. Vyberte si proto pohybovou aktivitu, která vás bude bavit! Díky tomu budete na cvičení chodit rádi a nebude to pro vás utrpení. Může se jednat o spinning, plavání, jógu, TRX, běhání, trampolíny, výběr je opravdu jen na vás a vašich fyzických možnostech.

Pravidelně relaxujte

Možná bod, který vás překvapí, ale pokud zařadíte do svého režimu pravidelnou sportovní aktivitu, budete potřebovat také dostatek odpočinku, při kterém se svaly regenerují. Odpočívejte s knihou v ruce, relaxujte na karimatce nebo běžte na klidnou procházku do přírody. Relaxace je pro vaše zdraví nesmírně důležitou.

Jezte pestrou stravu

Základem hubnutí je vedle pravidelného pohybu také pestrá a vyvážená strava. Zdravý jídelníček vám může pomoci udržovat své chutě na uzdě a jíst podle stanoveného plánu. Inspirací pro vás jistě budou i zdravé recepty, kterých budete během hubnutí potřebovat velkou zásobu. Nezapomínejte na to, aby byla vaše strava nejen bohatá na bílkoviny, omezena o nezdravé tuky, vysoký příjem cukrů, ale aby byla také velmi pestrá. Nápomocné vám jistě budou kalorické tabulky, ve kterých najdete, kolik mají určité potraviny kalorií a jaký obsah živin vám poskytují. Nezapomeňte si také před stanovením jídelníčku spočítat své BMI, k čemuž vám poslouží BMI kalkulačka.

Měření a vážení

Příjemnějším způsobem, jak si hlídat proces hubnutí není vážení, ale měření. Zvažte se třeba jen jednou týdně, ale na začátku své cesty za vysněnou postavou se nezapomeňte změřit. Měření je efektivnější a vypovídá více o vašich posunech.