„Půjčovna stavebních strojů nám vyřešila veškeré zahradní úpravy.“

Říká se, že práce na zahradě nikdy nekončí. Něco na tom bude – tu se nám zalíbí vytvořit skalka, za pár měsíců si zase pozemek zkrášlíme posezením nebo se rozhodneme pro bazén. K tomu všemu je však zapotřebí mít dostatek techniky. Půjčovna stavebních strojů je nejlepší možnost, jak zvládnout práce svépomocí, a být tak s výsledkem skutečně spokojeni.

Vysněná skalka za pár chvil

Manželé Kotáskovi se rozhodli, že je čas proměnit nevzhledný prostor před domem v krásnou skalku. Po prvotní úvaze, že by si skalku nechali vytvořit stavební firmou, se rozhodli jinak. „Věděl jsem, že práce zvládnu sám. Jen mi chyběl malý bagřík, se kterým bych si vytvořil terén, jaký jsme si přáli,“ uvádí pan Kotásek. „Půjčovna stavebních strojů, kterou jsem našel na internetu, mě hned oslovila. Měli velký výběr a výborné ceny. Už jsem věděl, že to s jejich pomocí zvládnu. Dnes máme krásnou skalku,“ uzavírá.

Posezení jako z pohádky

Pan Černava chtěl pro svou rodinu vytvořit pohodlné posezení na zahradě, neměl však k dispozici hutnící stroje. „Bez hutnění jsem se do toho nechtěl pouštět. Vždyť podklad je základ pro krásnou zámkovou dlažbu,“ říká. „Nakonec jsem si vzpomněl, že jsem viděl reklamu na půjčovnu stavebních strojů. Takže jsem si ihned objednal vše potřebné, a přes víkend bylo hotovo.“ Jeho děti si nyní v prostoru posezení vytvořily pohádkový hrad z kartónových krabic.

Karanténa nás naučila jinak uvažovat

Paní Novotná si přála na zahradu umístit bazén. „Už jsme chtěli vybírat vhodnou firmu, která se o všechno postará. Ale karanténa a zdravotní rizika spojená s pobytem řemeslníků na zahradě nakonec vedli k tomu, že jsme se rozhodli to zvládnout sami. Půjčili jsme si stavební stroje a partner vše postupně zvládnul.“

Zahradní úpravy se dají zvládnout i svépomocí. Stačí si půjčit vhodnou techniku, a těšit se z dobře odvedené práce.