Převodové motory Bühler, které si poradí s každým prostředím

Převodové motory Bühler jsou velice všestrannými elektrickými komponenty, které dokáží překvapit nejen svojí kvalitou, ale především výkonem, který dokáží přenášet i ve ztížených podmínkách. Pochopitelně si přitom můžete vybírat z mnoha variant.

Stejně jako je sama odlišná konstrukce elektromotorů vhodná pro odlišné možnosti užití, tak je také volba jednotlivých převodovek specifická pro konkrétní účely nebo konkrétní očekávání. V rámci dnešního článku se ale podíváme na to, jaké z mnoha převodovek jsou nejčastěji používané. A především jaké výhody od nich můžete v praxi očekávat.

Proč volit převodové motory místo klasických?

Pro mnohé je otázka, proč volit převodové motory Bühler, když máme poměrně dost hojný výběr standardních motorů nejen od této značky k dispozici. Je to vesměs velice jednoduché. U klasických motorů počítáme s tím, že budou vždycky fungovat za konzistentních podmínek. Například bezkartáčový větráček v notebooku se neustále točí za stejných podmínek. Může měnit svoji rychlost, ale vždy bude ve stejném prostředí. To ale neplatí například v moment, kdy elektromotor pohání vůz. Ten může jezdit v odlišném terénu a zde přichází problém, který se musí vyřešit soustavou převodů.

Šnekové převodovky Bühler

Pokud bychom hledali velice levnou a konstrukčně jednoduchou variantu, tak pro nás budou šnekové převodovky tím pravým. Jedná se o všeobecně nejpoužívanější druh převodů, protože jsou, jak již bylo zmíněno levné, a navíc nevykazují vysokou kazivost. V některých případech ale mohou šnekové převodovky Bühler vykazovat menší výkon nebo ztrátu přenosu točivého momentu. jsou zkrátka drobným kompromisem, který ale ve většině mechanismů funguje na výbornou.

Dokonalý chod planetových převodovek

Odlišnou kategorií jsou planetové převodovky. U nich můžeme díky velice složitému mechanismu počítat s tím, že nám nabídnou neobvyklý výkon a dovednosti. Jsou ale o dost dražší variantou, která navíc může mnohdy vykazovat nepříjemně vysokou kazivost. Jejich mechanismus je ale víceméně dokonalý. Díky svým vlastnostem jsou planetové převodovky Bühler určitě jednou z těch nejvytěžovanějších variant převodových motorů.