Kvalitní pneumatiky pro bezpečnou jízdu

Motoristé jsou povinni používat na svých motorových vozidlech pneumatiky s předepsanou hloubkou dezénu, čili vzorku. Tato povinnost je nutností, neboť sjeté pneumatiky mohou ohrozit bezpečnost posádky auta. Zejména při deštivém počasí a hlavně v zimě je nedostatečný vzorek mnohdy příčinou i vážných dopravních nehod z důvodu smyku. Proto by každý majitel automobilu měl ve vlastním zájmu dbát na správný výběr pneumatik, ale i na následnou péči o ně.

Kde pneumatiky raději nekupovat

Nakupování v supermarketech se v posledních letech stalo díky pohodlí nakupování všeho možného pod jednou střechou doslova mánií. Není divu, když v jednom komplexu pořídíte od potravin, přes oblečení, elektrospotřebiče až třeba po pneumatiky. U tohoto sortimentu můžete ovšem zažít zklamání, jelikož levné pneumatiky nemusí vůbec znamenat kvalitu, ba naopak můžete narazit na pochybné zboží asijské provenience. Pneumatiky se pak budou v provozu chovat úplně jinak, než byste očekávali a rovněž jejich životnost bývá daleko kratší, než u osvědčených značek.

Dejte přednost kvalitě a jistotě

Chcete-li mít jistotu, že koupíte správné a kvalitní pneumatiky, pak se spolehněte na odborníky, kteří pneumatikám rozumí a dokáží také poradit. Bohatý výběr všech renomovaných značek, odborné znalosti, zkušenost a ochota poradit, to jsou hlavní znaky společnosti PNEU OK. V tomto speciálním obchodu s pneumatikami a disky kol vám prodavači poskytnou odborné rady a cenná doporučení. Poradí vám, jaké pneumatiky budou vhodné pro vaše vozidlo, ale také vám doporučí pneumatiky z hlediska četnosti a způsobu vašeho ježdění. Rovněž se zde dozvíte, jak o pneumatiky pečovat a jak je nejlépe skladovat, pokud si sami měníte letní gumy za zimní.

Přednosti alu kol

Ve srovnání s klasickými plechovými disky jsou alu kola mnohem elegantnější a zvyšují atraktivní vzhled celého vozidla. To však nejsou jediné klady alu kol. Výhodou je i jejich praktický efekt. Alu kola nerezaví a jejich nízká hmotnost přispívá k nižší spotřebě pohonných hmot a ke zlepšení pérování vozidla.