Jak na podzimní věnce

Zvyk zdobení dveří věncem pochází ze Skandinávie a rychle se rozšířil po celém světě. Obchody nabízí velké množství věnců na různá roční období či svátky, avšak my si je můžeme vyrobit doma za pár korun. Do výroby i sběru materiálu lze zapojit děti, které to jistě zabaví. Věnce se dají zhotovit vánoční, velikonoční, jarní nebo celoroční. V tomto období samozřejmě podzimní. Postačí nám k tomu polystyrenový nebo slaměný kruh, který zakoupíme v každém marketu nebo květinářství, tavná pistole a drátky.

Z čeho podzimní věnec vyrobit

Podzimní plody

K jejich zhotovení se nám hodí téměř cokoliv, co najdeme v parku nebo v lese. Sbírání komponentů spojíme s příjemnou procházkou s rodinou. Na přírodní věnec si domů přineseme kaštany, žaludy, šípek, jeřabiny, bukvice, šišky, listy a větvičky. Vše, kromě listů, si doma usušíme v pootevřené troubě při teplotě 60°C. Tvrdší plody přilepíme tavnou pistolí. Větvičky přiděláme drátkem.

Sušené ovoce

Věnce na dveřích ze sušeného ovoce nám připomenou odcházející léto. Usušíme jablka, hrušky, citrony a pomeranče. K jejich připevnění také využijeme tavnou pistoli.

Ulity a skořápky

Na podzim dozrávají také ořechy. Skořápku nevyhodíme, ale nalepíme společně s ulitami. Mezi ně přichytíme drátkem usušené pšeničné klasy.

Krepový papír

Dalším způsobem zhotovení podzimního věnce je použití krepového papíru. Zakoupený kruh obalíme papírem dle fantazie. Pěkně vypadá ve tvaru létajícího podzimního draka. Na vrchu věnce vytvoříme hlavu draka a zbytek věnce poslouží jako ocas.

Juta

Na dveře chalupy nebo chaty se hodí věnec obalený jutou. Drátkem přiděláme klasy a pár sušených květin. Dodají věnci barvu a veselost.

Komponenty můžeme různě kombinovat. Juta vypadá hezky i s kaštany a šípkem. Klasy a listí použijeme téměř kdykoliv. Nic s nimi nezkazíme. Krepového draka dozdobíme šípkem. Je to na fantazii každého z nás a občas neuškodí nechat to na našich ratolestech. Mají radost, že mohou pomáhat a cítit se užitečně.