I chorvatské ostrovy nabízejí nádhernou dovolenou

Pokud hledáte odpočinek a relaxaci, vydejte se na některý z chorvatských ostrovů. Naleznete zde nejen nádhernou přírodu, ale i celou řadu překrásných pláží a to jak písečných, tak i oblázkových. Využít můžete ubytování chorvatsko jak v hotelu, tak i v apartmánech. Díky snadné dostupnosti a obslužnosti se chorvatské ostrovy staly velmi vyhledávanými. Využít můžete také last minute chorvatsko. Nemusíte se obávat dostupnosti, některé ostrovy spojují s pevninou mosty, další mají, především během sezony, zajištěnou kyvadlovou dopravu.

Hvar

Tento levandulí provoněný ostrov patří mezi nejslunnější místa v Chorvatsku. Poutavou atmosféru vytváří přístavní městečko. Ostrov nabízí velmi příznivé podmínky pro letní odpočinek. Na své si přijdou nejen milovníci pláží, i ti, kteří rádi poznávají nová místa i přírodu. V nabídce naleznete nejen kvalitní ubytování, ale i stravování a celou řadu možností pro sportovní vyžití.

Kornati

Toto souostroví patří do národního parku a proto zde ubytování není možné. Vypravit se sem ovšem můžete a to na jednodenní lodní výlet ze Šibeniku, Vodic, Murteru, Biogradu, Zadaru či Pašmanu.

Za návštěvu rozhodně stojí ostrov Ravni Žakan, na kterém se nachází vyhlášená rybí restaurace. Můžete zde ochutnat chobotnice nebo čerstvě uvolené ryby, které se zde připravují na grilu. Můžete si půjčit rybářské vybavení a rybu si ulovit sami.

Cres

Tento ostrov patří k největším chorvatským ostrovům. Je to ostrov oliv a tento plod naleznete i v jeho znaku. Navštívit můžete celou řadu malebných městeček, která jsou charakteristická svými kamennými domky.

Korčula

Mezi oblíbená ostrovní místa patří především lázeňské městečko Vela Luka. V nedalekém okolí se nachází místo, kde probíhají archeologické vykopávky. Místní nálezy dokládají osídlení ostrova již v době kamenné. Pokud hledáte klid a soukromí, můžete využít některou ze skrytých zátok.

Krk

Velmi oblíbené místo pro letní dovolenou a to především díky nádherným a dlouhým plážím, které jsou místy písčité a jinde zase oblázkové. Pláže jsou ideální především pro rodiny s malými dětmi, neboť nabízejí pozvolný vstup do moře. Některé pláže jsou součástí četných letovisek, za jinými se musíte vypravit. Ostrov patří k největším ostrovům Chorvatska.