Domácí zdravotní péče, kdykoli a v pohodlí domova

Domácí zdravotní péče se rozvinula i díky pandemii koronaviru. Lékaři i samotní pacienti si plně uvědomili důležitost a přínosy tohoto způsobu léčby. Specializované agentury dnes poskytují opravdu náročné zdravotnické úkony a doma tak mohou být i pacienti závislí třeba na plicním ventilátoru či dialyzační jednotce. Samozřejmě se domácí zdravotní péče nehodí pro každého. Pacient musí být ve stabilním stavu, nevyžadovat nepřetržitou nemocniční péči a domácí zdravotní péči musí doporučit ošetřující lékař. Pobočky však v současné době agentur najdete snad ve všech lokalitách po celé České republice. To proto, aby mohl zdravotní personál k pacientovi dojet v rozumném čase.

Domácí zdravotní péče není žádný nadstandard

Ačkoli to tak stále dost lidí vnímá, domácí zdravotní péči už rozhodně nevnímejte jako nějaký nadstandard nebo péči výhradně o seniory. Domácí zdravotní péči předepisují lékaři pacientům po těžkých úrazech, po onemocněních nebo je vhodná pro pacienty, u kterých je nutné ještě poskytovat určitou zdravotní péči, ale jejich stav je stabilní a nevyžaduje nepřetržitou nemocniční péči. Nezáleží přitom, jestli se jedná o batole, člověka v produktivním věku nebo seniora. Pokud domácí zdravotní péči doporučí a předepíše lékař, je plně hrazena z klasického zdravotního pojištění.

Domácí hemodialýza, DUPV nebo parenterální výživa

Ať chcete nebo ne, doba jde nezadržitelně kupředu. A v dnešní době může být pacientům i v pohodlí domova poskytována velmi náročná zdravotní péče. Vybrané agentury jsou schopny zajistit pro své klienty například domácí hemodialýzu, chirurgické nástroje, domácí umělou plicní ventilaci či parenterální výživu. Všechny tyto služby poskytuje pacientům agentura domácí zdravotní péče ProCare Medical. Pravidelně se účastní pilotních projektů pod zdravotními pojišťovnami a je tak jedním z prvních poskytovatelů, kteří zajistí pro své pacienty co nejvíce. Jejich hlavní sídlo se nachází v Praze, ale jejich pobočky naleznete v Liberci, v Hradci Králové, v Brandýse nad Labem, v Přibyslavi, v Táboře, v Pardubicích a v Plzni. To proto, aby byli svým pacientům co nejblíže a v případě potřeby za nimi mohli přijet v rozumném čase. Všechny podrobnosti a kontakty naleznete na webových stránkách www.procare.cz.