Jak vybrat správné starožitnosti

Není pochyb o tom, že už víte, jak starožitnosti mohou každému prostoru dodat skutečný nádech elegance a luxusu. Tajemná historie starožitností nechává prostor fantazii, není však vždy jednoduché, vybrat ten správná kousek, který vás bude reprezentovat.

Jak vybrat správné starožitnosti pro váš domov

Výběr starožitností pro domácnost se liší od nákupu do kanceláře nebo firmy. Zní to banálně, ale je třeba dostatečně zdůraznit důležitost nákupu toho, co se vám líbí, pokud jde o nákup starožitností pro váš domov.

Nováčci ve světě starožitností, někdy dělají chybu, že starožitnosti považují za investici, nebo se nechají nachytat příslibem dobrého obchodu, aniž by se ptali sami sebe, opravdu se mi to líbí? A jak to zapadne do mého domova? Místo toho se zaměřte na to, zda jde o trend, nebo o dobrou investici.

To je často obrovská chyba. Místo toho je mnohem lepší něco koupit, protože se vám to líbí. Pokud si starožitnost zamilujete, je pravděpodobnější, že ji necháte, a proto stejně maximalizujete jeho hodnotu jako investici.

A protože trendy přicházejí a odcházejí, máte větší šanci starožitnost prodat, pokud je tato položka v módě. Pokud se s tím dokážete rozloučit! Je také pravděpodobnější, že si ho budete vážit a budete se o něj dobře starat.

Nákup originálních a vysoce kvalitních starožitností by také měl představovat rozumnou investici bez ohledu na trendy. Proč si tedy stejně nekoupit to, co se vám líbí?

Antikart.cz je web, kde objevíte starožitnosti nejen do svých domovů, ale i do vaší kanceláře.

Jak vybrat správné starožitnosti pro vaši kancelář

S rostoucí chutí k individualismu v tom, jak pracujeme, se nová móda pro míchání starého, nového a nepředvídatelného v žádném případě neomezuje pouze na domov.

Nárůst sdíleného pracovního prostoru a odklon od homogenního kancelářského designu vedl k nárůstu používání starožitného a vintage nábytku v kancelářském dekoru a designu.

Způsob, jakým pracujeme, se mění; a jak to vytváříme prostory, ve kterých pracujeme, to odráží. Jde však o vyvážení estetiky designu s praktičností a funkčností.

Starožitnosti mohou skutečně vyrazit do kombinace, nepředvídatelných, moderních kancelářských prostor a je mnohem pravděpodobnější, že obstojí ve zkoušce času než nejnovější kusy nábytku.